Liga rosyjska - 25. kolejka Premier League: FK Rostów nad Donem - Lokomotiw Moskwa 1-2

W meczu 25. kolejki rosyjskiej Premier League drużyna FK Rostów przegrał z Lokomotiwem Moskwa 1-2 (1-1). Asystą przy drugim golu Jeffersona Farfana popisał się Maciej Rybus, który od pierwszej minuty grał razem z Grzegorzem Krychowiakiem, ustawionym z lewej strony trzyosobowego bloku obronnego stołecznej ekipy.

J. Farfan 5',83'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 meczów zespół Lokomotiwu wygrał 17 razy i zanotował pięć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Lokomotiwu nie dali szansy bramkarzowi. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Jefferson Farfan. Było to szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Aleksey Miranchuk.

Między siódmą a 25. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze FK Rostów odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 39. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Aleksiej Jonow. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter pokazał kartkę Alexandru Gatcanowi, piłkarzowi FK Rostów. W 68. minucie za Baktiyora Zainutdinova wszedł Danil Glebov.

Ten sam Glebov otrzymał w 77. minucie żółtą kartę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole FK Rostów doszło do zmiany. Konstantin Pliev wszedł za Arseniy'ego Logashova. Trener FK Rostów postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Aleksieja Jonowa i na pole gry wprowadził napastnika Björna Bergmanna, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lokomotiwu w 83. minucie spotkania, gdy Jefferson Farfan zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Maciej Rybus.

W doliczonej pierwszej minucie starcia arbiter pokazał kartkę Guilherme z Lokomotiwu. Chwilę później trener Lokomotiwu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania na plac gry wszedł Eder, a murawę opuścił Jefferson Farfan. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Benedikt Hoewedes
81′ Arseni Logashov
Grzegorz Krychowiak
25′ 68′ Baktiyor Zainutdinov
Aleksiej Miranczuk20′
 39′ (k.) 82′ Aleksiej Jonow
Anton Miranczuk
60′ Alexandru Gatcan
Dmitri Tarasov
Aleksandr Zuev
Rifat Żemaletdinow
Ilya Abaev
Anton Koczenkow
81′ Konstantin Pliev
Nikita Medvedev
68′ 77′ Danil Glebov
Ivan Lapshov
Dennis Hadzikadunic
Michaił Łysow
Artem Shchadin
Taras Mykhalyk
82′ Björn Bergmann Sigurðarson
Aleksandr Kolomeytsev

Daniil Kulikov

Khvicha Kvaratskhelia

Manuel Henrique Tavares Fernandes

Antonio Eder90′

Fiodor Smołow

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom FK Rostów, a w drugiej dwie. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Jedenastka FK Rostów w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany, natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.