Liga rosyjska - 25. kolejka Premier League: CSKA Moskwa - FK Anżi Machaczkała 2-0 (1-0)

24 kwietnia na VEB Arena w Moskwie odbył się pojedynek 25. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami CSKA i Anżi. Mecz zakończył się zwycięstwem CSKA 2-0. Na stadionie stawiło się 12 712 widzów.

A. Sigurdsson 55'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Evgeny Gapon z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CSKA w 13. minucie spotkania, gdy Jaka Bijol zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Nikola Vlašić.

W 36. minucie kartkę dostał Ilzat Akhmetov, zawodnik CSKA. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CSKA.

Na drugą połowę jedenastka CSKA wyszła w zmienionym składzie, za Ilzata Akhmetova wszedł Georgi Szczennikow. W 54. minucie Shakhban Gaydarov zastąpił Gaëla Ondouę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Arnór Sigurdsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców CSKA, strzelając kolejnego gola w 55. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomógł Fedor Chalov.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Anżi doszło do zmiany. Adłan Kacajew wszedł za Andrésa Poncego. A kibice CSKA nie mogli już doczekać się wprowadzenia Abla Hernandeza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Arnór Sigurdsson. W 78. minucie Pavel Dolgov został zmieniony przez Gamida Agalarova, co miało wzmocnić drużynę Anżi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fedora Chalova na Kristijana Bistrovicia.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Igor Udaliy z Anżi. Była to 84. minuta spotkania. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Rołand Gigołajew
 13′ Jaka Bijol
Vladislav Kulik
36′ 46′ Ilzat Akhmetov
Kamil Zakirov
Ivan Oblyakov
Pavel Dolgov78′
 55′ 69′ Arnór Sigurdsson
Andrés Fabián Ponce Núñez67′
84′ Fedor Chalov
Magomed Elmurzaev
46′ Georgi Szczennikow
Adłan Kacajew67′
84′ Kristijan Bistrović
Gaël Bella Ondoua54′
Dmitri Efremov
Gamid Agalarov78′
Nayair Tiknizyan
Ivan Ivanchenko
69′ Abel Hernandez
Juan Eduardo Lescano
Lassana N'Diaye

Vitali Zhironkin

Zespół CSKA był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Jedenastka CSKA zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze CSKA obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.