Liga rosyjska - 24. kolejka Premier League: FK Rostów nad Donem - FK Arsenal Tula 2-1 (2-0)

27 czerwca na Rostov Arena w Rostowie nad Donem odbył się pojedynek 24. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami FK Rostów i FK Angusht. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Rostów 2-1. Spotkanie obejrzało 4 541 widzów.

E. Lutsenko 58'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół gospodarzy pokazał swoją wyższość. W pierwszej minucie Paweł Mamajew dał prowadzenie swojej drużynie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Aleksandr Denisov z zespołu gości. Była to 10. minuta starcia.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FK Rostów, zdobywając kolejną bramkę. Po kwadransie gry wynik na 2-0 podwyższył Aleksiej Jonow. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Eldor Shomurodov.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie Eldor Shomurodov został zastąpiony przez Danilę Proshlyakova. W 57. minucie żółtą kartkę dostał Daniil Lesovoy, zawodnik gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Evgeni Lutsenko wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Angusht, strzelając gola w 58. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Daniil Lesovoy.

Między 62. a 77. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FK Rostów i dwie drużynie przeciwnej. Niedługo później trener FK Angusht postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Lameck Banda, a murawę opuścił Evans Kangwa. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie FK Rostów doszło do zmiany. Evgeni Cherkes wszedł za Baktiyora Zainutdinova.

Trener FK Rostów wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksandra Dolgova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Aleksiej Jonow. W 90. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Kingsowi Kangwie z FK Angusht. W doliczonej piątej minucie starcia czerwoną kartkę obejrzał Danila Proshlyakov, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Drużynie FK Angusht zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu FK Rostów.

Aleksandr Denisov10′
66′ Aleksiej Kozłow
Gia Grigaława
Maksim Osipenko
Anri Khagush67′
62′ Danil Glebov
Goran Čaušić67′
 17′ 88′ Aleksiej Jonow
Evans Kangwa78′
 1′ Paweł Mamajew
Georgi Kostadinov
67′ Aleksandr Saplinov
Daniil Lesovoy57′
88′ Baktiyor Zainutdinov
Aleksandr Lomovitskiy59′
52′ Eldor Shomurodov
Maksim Waładźko77′
67′ Khoren Bayramyan
Igor Gorbatenko59′ 70′
88′ Evgeni Cherkes
Valeri Gromyko
88′ Aleksandr Dolgov
Kings Kangwa67′ 90′
52′ 76′ 90′ Danila Proshlyakov
Yuri Kovalev67′ 77′

Vladislav Panteleev

Guram Adzhoev

Lameck Banda78′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom FK Rostów, natomiast piłkarzom gości pokazał pięć żółtych.

Drużyna FK Rostów w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.