Liga rosyjska - 24. kolejka Premier League: FK Anżi Machaczkała - Terek Grozny 0-1 (0-0)

19 kwietnia na Anzhi-Arena w Kaspiysku odbyło się spotkanie 24. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Anżi i Tereku. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tereku 1-0. Mecz obejrzało 1 950 widzów.

O. Iwanow 77'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki jedenastka Tereku wygrała 10 razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Vladislavowi Kulikowi, piłkarzowi gospodarzy. Kibice Tereku nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bernarda Berishę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Bekim Balaj. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę.

W 67. minucie arbiter przyznał kartkę Pavelowi Dolgovowi z Anżi. W tej samej minucie Adłan Kacajew zastąpił Pavela Dolgova.

Drużynie gości w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już osiem celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Oleg Iwanow. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ravanelli.

W następstwie utraty bramki trener Anżi postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Shakhbana Gaydarova i na pole gry wprowadził napastnika Ivana Ivanchenkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Andrés Ponce został zmieniony przez Ivana Markelova, co miało wzmocnić jedenastkę Anżi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ravanellego na Damiana Szymańskiego. W 84. minucie kartką został ukarany Andriej Siemionow, zawodnik Tereku.

Zaurbek Pliev
67′ Adłan Kacajew
Andriej Siemionow84′
79′ Shakhban Gaydarov
Oleg Iwanow  77′
Rołand Gigołajew
Ravanelli Ferreira dos Santos82′
49′ Vladislav Kulik
Odise Roshi
Kamil Zakirov
Anton Shvets
79′ Andrés Fabián Ponce Núñez
Khalid Kadyrov
67′ 67′ Pavel Dolgov
Lechi Sadulaev
79′ Ivan Ivanchenko
Damian Szymański82′
Juan Eduardo Lescano
Ablaye Vieux Mbengue
79′ Ivan Markelov
Magomed Mitrishev

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Anżi dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka Tereku w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.