Liga rosyjska - 24. kolejka FNL: Tekstilshchik - FK Neftekhimik 1-2 (0-2)

17 listopada na Stadionie Tekstilshchik w Iwanowie odbył się mecz 24. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Tekstilshchika i FK Neftekhimik. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Neftekhimik 2-1. Pojedynek obejrzało 1 226 widzów.

24. kolejka Rosja - FNL
2019-11-17 11:00 | Stadion: Stadion Tekstilshchik | Widzów: 1226 | Arbiter: V. Kazartsev
M. Uridia 32'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Tekstilshchika.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy FK Neftekhimik otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Lev Potapov.

Drużyna Tekstilshchika ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 32. minucie wynik na 0-2 podwyższył Merabi Uridia. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 34. minucie za Maksima Sidorova wszedł Damir Tregulov. Chwilę później trener Tekstilshchika postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 38. minucie na plac gry wszedł Evgeni Popov, a murawę opuścił Władisław Sirotow. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Tekstilshchik: Evgeniemu Marichevowi w 39. i Alekseyowi Makushkinowi w 42. minucie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 56. a 66. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Tekstilshchika oraz dwie drużynie przeciwnej. A kibice FK Neftekhimik nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dmitriego Michurenkova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Merabi Uridia.

W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maksima Shiryaeva z FK Neftekhimik, a w 84. minucie Damira Tregulova z drużyny przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania wynik ustalił z karnego Aleksandr Radchenko. W 90. minucie w drużynie FK Neftekhimik doszło do zmiany. Artur Gilyazetdinov wszedł za Vagiza Galiulina.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Lev Potapov z jedenastki gości. Zespołowi Tekstilshchika zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FK Neftekhimik.

Andrey Golubev
56′ Denis Fomin
Mikhail Kanaev66′
42′ Aleksey Makushkin
Lev Potapov  6′ 90′
Dmitri Shilov
Andrey Semenov
Maksim Batov
Maksim Shiryaev78′
57′ Aleksey Goryushkin
Vagiz Galiulin90′
39′ 61′ Evgeni Marichev
Denis Makarov85′
34′ Maksim Sidorov
Ilya Petrov59′
38′ Władisław Sirotow
Pavel Shadrin80′
68′ Aleksandr Solodkov
Marat Sitdikov
46′ Ilya Yurchenko
Anton Antonov85′
61′ Maksim Gaydukov
Mikhail Solovjev
68′ Adil Mukhametzyanov
Ruslan Galiakberov
38′ Evgeni Popov
Artur Gilyazetdinov90′
Aleksandr Shchanitsyn
Dmitri Michurenkov76′
46′  86′ (k.) Aleksandr Radchenko

34′ 84′ Damir Tregulov

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka gospodarzy wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna FK Neftekhimik w drugiej połowie dokonała czterech zmian.