Liga rosyjska - 24. kolejka FNL: FK Olimpiyets - FK Chayka Peschanokopskoye 1-2 (1-1)

W starciu 24. kolejki rosyjskiej FNL, które rozegrane zostało 17 listopada, zespół FK Olimpiyets przegrał z FK Chayka Peschanokopskoye 1-2 (1-1). Mecz na Stadionie Nizhnym Novgorod w Niżnym Nowogrodzie obejrzało 6 710 widzów.

24. kolejka Rosja - FNL
2019-11-17 13:00 | Stadion: Stadion Nizhny Novgorod | Widzów: 6710 | Arbiter: I. Panin
A. Tekuchev 64'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania żółtą kartkę dostał Yury Morozov z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Chayka Peschanokopskoye w 24. minucie spotkania, gdy Maksim Mashnev zdobył pierwszą bramkę. W 36. minucie żółtą kartkę dostał Dmitri Kartashov, zawodnik FK Chayka Peschanokopskoye.

Drużyna gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 42. minucie Artur Sagitov wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Yury Morozov z FK Olimpiyets kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w szóstej minucie. Trener FK Olimpiyets postanowił bronić wyniku. W 51. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Aleksandra Sergeeva wszedł Vladimir Khozin, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Andrey Tekuchev wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Chayka Peschanokopskoye, strzelając kolejnego gola w 64. minucie meczu. W 69. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Arturowi Sagitovowi, piłkarzowi gospodarzy.

Chwilę później trener FK Chayka Peschanokopskoye postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Marat Shaymordanov, a murawę opuścił Aleksandr Korotaev. W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ivana Temnikova z FK Olimpiyets, a w 79. minucie Igora Bezdenezhnykha z drużyny przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie FK Chayka Peschanokopskoye doszło do zmiany. Ilya Belous wszedł za Aleksandra Podbeltseva.

W 83. minucie Artur Sagitov został zastąpiony przez Aleksandra Salugina. W 88. minucie żółtą kartkę obejrzał Leo Goglichidze z FK Chayka Peschanokopskoye. W doliczonym czasie gry w zespole FK Chayka Peschanokopskoye doszło do zmiany. Maksim Vasiljev wszedł za Andreya Tekucheva.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Leo Goglichidze88′
6′ 48′ Yuri Morozov
Igor Leontjev
51′ Aleksandr Sergeev
Maksim Mashnev  24′
Aleksandr Stavpets
Andrey Tekuchev  64′ 90′
71′ Ivan Temnikov
Aleksandr Korotaev70′
 42′ 69′ 83′ Artur Sagitov
Aleksandr Podbeltsev80′
Mikhail Borodko
Dmitri Arapov
Nikolay Sysuev
Andrey Demchenko
51′ Vladimir Khozin
Ilya Belous80′
83′ Aleksandr Salugin

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół FK Chayka Peschanokopskoye w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.