Liga rosyjska - 24. kolejka FNL: FK Armavir - FK Torpedo Moskva 2-1 (1-1)

W meczu 24. kolejki rosyjskiej FNL, który rozegrany został 17 listopada, jedenastka FK Armavir zwyciężyła z FK Torpedo Moskva 2-1 (1-1). Mecz na Stadionie Yunost' obejrzało 2 884 widzów.

24. kolejka Rosja - FNL
2019-11-17 14:00 | Stadion: Stadion Yunost' | Widzów: 2884 | Arbiter: L. Verulidze
A. Lyakh 42'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół FK Torpedo Moskva wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Sergeyowi Bozhinowi z zespołu gości. Była to 10. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę FK Armavir w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Abdoul Gafar.

Zespół gospodarzy krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko osiem minut, ponieważ jedenastka FK Torpedo Moskva doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Andrey Lyakh. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice FK Armavir nie mogli już doczekać się wprowadzenia Eduarda Lusikyana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Nikita Bezlikhotnov. Posunięcie trenera było słuszne. Eduarda Lusikyana zdobył zwycięską bramkę w 79. minucie spotkania. W 59. minucie w zespole FK Armavir doszło do zmiany. Amur Kalmykov wszedł za Abdoula Gafara.

W 61. minucie Ivan Sergeev został zmieniony przez Maksima Maksimova. Po chwili trener FK Torpedo Moskva postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Artura Galoyana wszedł Ruslan Magal, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna FK Torpedo Moskva nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Eduard Lusikyan wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Armavir, strzelając kolejnego gola w 79. minucie pojedynku. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Eduarda Lusikyana z FK Armavir, a w 85. minucie Ruslana Magala z drużyny przeciwnej.

W 86. minucie w jedenastce FK Torpedo Moskva doszło do zmiany. Evgeni Tatarinov wszedł za Artema Samsonova. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Artem Samsonov86′
56′ Nikita Bezlikhotnov
Andrey Lyakh  42′
 34′ 59′ Abdoul Gafar
Aleksandr Orekhov
56′  79′ 80′ Eduard Lusikyan
Maksim Maksimov61′
Dmitri Pereverzev
Evgeni Tatarinov86′
59′ Amur Kalmykov

Drużyna FK Torpedo Moskva zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka FK Armavir w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.