Liga rosyjska - 23. kolejka Premier League: Ural Jekaterynburg - Rubin Kazań 1-2 (1-1)

20 czerwca na Ekaterinburg Arena w Jekaterynburgu odbyło się starcie 23. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Uralu i Rubinu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rubinu 2-1. Mecz obejrzało 3 043 widzów.

23. kolejka Rosja - Premier League
2020-06-20 13:00 | Stadion: Ekaterinburg Arena | Widzów: 3043 | Arbiter: V. Kazartsev
S. Bakaev 56'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków zespół Uralu wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W siódmej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Rubinu Pablo.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Othman El Kabir z Uralu. Była to 37. minuta pojedynku.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Khvicha Kvaratskhelia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Paweł Mogilewiec.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Pawłowi Mogilewcowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rubinu w 56. minucie spotkania, gdy Soltmurad Bakaev zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Khvicha Kvaratskhelia.

Niedługo później trener Rubinu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Pawła Mogilewca. Na boisko wszedł Igor Konovalov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Andrey Panyukov został zastąpiony przez Dmitriego Efremova. W 67. minucie w zespole Rubinu doszło do zmiany. Zuriko Davitashvili wszedł za Soltmurada Bakaeva.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Vyacheslav Podberezkin, tym samym drużyna gości musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Chwilę później trener Uralu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Yuri Bavin, a murawę opuścił Othman El Kabir. Między 78. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Uralu i jedną drużynie przeciwnej.

W 83. minucie Andrey Egorychev został zmieniony przez Rafała Augustyniaka, a za Nikolaya Zolotova wszedł na boisko Artem Yusupov, co miało wzmocnić zespół Uralu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivana Ignatjeva na Evgeniego Markova. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Carl Starfelt
83′ Nikolay Zolotov
Filip Uremović
Eric Cosmin Bicfalvi
Oliver Abildgaard
Petrus Boumal Mayega
Soltmurad Bakaev  56′ 67′
83′ Andrey Egorychev
Khvicha Kvaratskhelia  39′
37′ 74′ Othman El Kabir
Paweł Mogilewiec48′ 61′
85′ Roman Emelianow
Vyacheslav Podberezkin71′
Michał Kucharczyk
Aleksandr Zuev
61′ Andrey Panyukov
Danil Stepanov
83′ Rafał Augustyniak
Zuriko Davitashvili67′
74′ 78′ Yuri Bavin
Darko Jevtić
61′ Dmitri Efremov
Igor Konovalov61′
Igor Kalinin
Dmitri Tarasov
Chingiz Magomadov
Evgeni Markov86′
Artem Shabolin

83′ Artem Yusupov

Drużyna Uralu w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.