Liga rosyjska - 23. kolejka Premier League: Lokomotiw Moskwa - FK Orenburg 1-0 (1-0)

W pojedynku 23. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 21 czerwca, drużyna Lokomotiwu wygrała z Orenburgiem 1-0 (1-0). Mecz na RZD Arena w Moskwie obejrzało 1 800 widzów.

Aleksey Miranchuk 38'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Lokomotiwu wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie żółtą kartką został ukarany Rifat Żemaletdinow, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lokomotiwu w 38. minucie spotkania, gdy Aleksey Miranchuk strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Rifat Żemaletdinow.

W 41. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Danijelowi Miškiciowi z Orenburga. W czwartej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Rifat Żemaletdinow z Lokomotiwu i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 19. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lokomotiwu.

Trener Orenburga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joela Fameyeha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Vitali Shakhov. W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Murila z Lokomotiwu, a w 57. minucie Andreya Malykha z drużyny przeciwnej.

Danijel Miškić z Orenburga w 58. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 41. minucie. W 62. minucie za Fiodora Czernycha wszedł Danil Lipovoy. Między 63. a 80. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 82. minucie w drużynie Orenburga doszło do zmiany. Andrea Chukanov wszedł za Timura Ayupova. Na sześć minut przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Andrey Malykh z drużyny Orenburga i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 57. minucie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę otrzymał Uroš Radaković z zespołu gości.

W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku arbiter wskazał na jedenasty metr, ale Eder nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się Lokomotiwowi w tym sezonie, pojawił się Brian Idowu, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w piątej minucie doliczonego czasu starcia Joao Marię. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W drugiej połowie nie padły bramki.

Andrey Klimovich
52′ Murilo Cerqueira Paim
Vitali Shakhov46′
Vedran Czorluka
Andrey Malykh57′ 84′
Maciej Rybus
Uroš Radaković90′
79′ Dmitrij Barinow
Michaił Siwakow
Władisław Ignatjew
Georgi Zotov80′
90′ Joao Mario
Timur Ayupov71′ 82′
Grzegorz Krychowiak
Ricardo Alves Coelho da Silva
 38′ Aleksiej Miranczuk
Fiodor Czernych62′
90′ (k.) Antonio Eder
Danijel Miškić41′ 58′
19′ 45′ Rifat Żemaletdinow
Mamadou Sylla Diallo63′
Anton Koczenkow
Aleksey Kenyaykin
Nikita Medvedev
Aleksandr Rudenko
90′ Brian Oladapo Idowu