Liga rosyjska - 23. kolejka Premier League: FK Krasnodar - Dynamo Moskwa 0-2 (0-1)

W pojedynku 23. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 19 lipca, drużyna Krasnodaru przegrała z Dynamem Moskwa 0-2 (0-1). Mecz na Stadionie FK Krasnodar obejrzało 3 518 widzów.

23. kolejka Rosja - Premier League
2020-07-19 19:30 | Stadion: Stadion FK Krasnodar | Widzów: 3518 | Arbiter: M. Vilkov
FK Krasnodar
Dynamo Moskwa
0
2
V. Grulev 26'
Joãozinho 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć zespół Dynama Moskwa wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszej połowie zespół Krasnodaru został osłabiony. W 17. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Matvey Safonov osłabiając tym samym drużynę Krasnodaru.

W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Krasnodaru jak grom z jasnego nieba, trener w 19. minucie ściągnął z boiska pomocnika Remego Cabellę, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu Denis Adamov.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dynama Moskwa w 26. minucie spotkania, gdy Vyacheslav Grulev strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Toni Sunjić.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Krasnodar: Daniilowi Utkinowi w 29. i Kristofferowi Olssonowi w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Dynama Moskwa.

Kibice Dynama Moskwa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kirilla Panchenkę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Maksim Danilin. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugiego gola. Na drugą połowę zespół Krasnodaru wyszedł w zmienionym składzie, za Aleksandra Chernikova wszedł Nikita Sergeev.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania żółtą kartkę obejrzał Grigori Morozov z Dynama Moskwa. W 52. minucie Grigori Morozov zastąpił Antona Sosnina. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Dynamo Moskwa: Vladimirowi Rykovowi w 66. i Antonowi Sosninowi w 83. minucie.

Między 68. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Krasnodaru: Jurij Gazinski, Nikita Sergeev, Daniil Utkin, na ich miejsce weszli: Magomed-Shapi Suleymanov, Maksim Kutovoy, Aleks Matsukatov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Igora Shkolika, Vyacheslava Gruleva zajęli: Oscar Hiljemark, Clinton N'Jie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 90. minucie wynik ustalił Joãozinho. Sytuację bramkową stworzył Clinton N'Jie.

W doliczonej drugiej minucie starcia w drużynie Dynama Moskwa doszło do zmiany. Nikolay Komlichenko wszedł za Charles'a Kaborégo. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Berg
17′ Matvey Safonov
Vladimir Rykov66′
19′ Remy Cabella
Toni Sunjić
46′ Aleksandr Chernikov
Roman Neustaedter
68′ Jurij Gazinski
Vyacheslav Grulev  26′ 72′
45′ Kristoffer Olsson
Charles Kaboré90′
Manuel Henrique Tavares Fernandes
João Natailton Ramos dos Santos  90′
29′ 76′ Daniil Utkin
Igor Shkolik72′
Marcus Berg
Maksim Danilin46′
19′ Denis Adamov
Anton Szunin
Jón Guðni Fjóluson
Ivan Ordets
76′ Aleks Matsukatov
Konstantin Rausch
68′ Maksim Kutovoy
Oscar Hiljemark72′
46′ 68′ Nikita Sergeev
Vladislav Karapuzov
68′ Magomed-Shapi Suleymanov
Maximilian Philipp

Anton Sosnin52′ 83′

Sylvester Emeka Igboun

Nikolay Komlichenko90′

Clinton Mua N'Jie72′

Kirill Panchenko46′

Przewaga zespołu Krasnodaru w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.