Liga rosyjska - 23. kolejka Premier League: CSKA Moskwa - Zenit Sankt Petersburg 0-4 (0-3)

W starciu 23. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 20 czerwca, drużyna CSKA skompromitowała się z Zenitem 0-4 (0-3). Mecz na VEB Arena w Moskwie obejrzało 2 904 widzów.

S. Driussi 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W drugiej minucie Branislav Ivanović dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy golu zaliczył Vyacheslav Karavaev.

W pierwszych minutach spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Igorowi Diveevowi z CSKA.

Zespół CSKA ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości , zdobywając kolejną bramkę. W dziewiątej minucie wynik na 0-2 podwyższył Malcom.

W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Ivanowi Oblyakovowi, zawodnikowi CSKA.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zenitu w 45. minucie spotkania, gdy Malcom strzelił trzeciego gola.

Drugą połowę zespół CSKA rozpoczął w zmienionym składzie, za Kiriła Nababkina, Wiktora Wasina weszli Hördur Björgvin, Konstantin Maradishvili. W 50. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Magomedowi Ozdojewowi z drużyny gości.

W 61. minucie Malcom został zastąpiony przez Sebastiána Driussiego. Trener Zenitu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksandra Jerokina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Daler Kuziajew. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole CSKA doszło do zmiany. Jaka Bijol wszedł za Arnóra Sigurdssona.

W 74. minucie w drużynie Zenitu doszło do zmiany. Aleksey Sutormin wszedł za Sardara Azmouna. Chwilę później trener CSKA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Konstantin Kuchaev, a murawę opuścił Kristijan Bistrović. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Zenit: Aleksandrowi Jerokinowi w 81. i Wílmarowi Barriosowi w 88. minucie.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole CSKA doszło do zmiany. Nayair Tiknizyan wszedł za Mária Figueirę. W 89. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Vadim Karpov osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili piłkarze gości: Leon Musaev, Emiliano Rigoni, a na ich miejsce weszli Wílmar Barrios, Artjom Dziuba.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zenitu w 90. minucie spotkania, gdy Sebastián Driussi zdobył z rzutu karnego czwartą bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-4.

Andriej Łuniow
5′ Igor Diveev
Douglas dos Santos Justino de Melo
84′ Mário Figueira Fernandes
Branislav Ivanović  2′
89′ Vadim Karpov
Vyacheslav Karavaev
46′ Kirił Nababkin
Jarosław Rakicki
46′ Wiktor Wasin
Wílmar Enrique Barrios Terán88′ 90′
76′ Kristijan Bistrović
Daler Kuziajew62′
10′ Ivan Oblyakov
Magomed Ozdojew50′
65′ Arnór Sigurdsson
Mikhail Kerzhakov
46′ Hördur Björgvin Magnússon
Aleksandr Vasyutin
Cedric Kuame Gogoua
Yordan Hernando Osorio Paredes
Georgi Szczennikow
Igor Smolnikow
65′ Jaka Bijol
Aleksander Jerokin62′ 81′
76′ Konstantin Kuchaev
Leon Musaev90′
46′ Konstantin Maradishvili
Aleksey Sutormin74′
84′ Nayair Tiknizyan
Oleg Szatow

Jurij Żyrkow

Sebastián Driussi61′  90′ (k.)

Emiliano Ariel Rigoni90′

Daniil Shamkin

Zespół CSKA miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Drużyna CSKA zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.