Liga rosyjska - 23. kolejka FNL: Szynnik - Łucz Władywostok 3-1 (1-1)

13 listopada na Stadionie Shinnik w Jarosławiu odbyło się starcie 23. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Szynnika i Łucz Władywostoku. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Szynnika 3-1. Na stadionie stawiło się 800 widzów.

23. kolejka Rosja - FNL
2019-11-13 16:30 | Stadion: Stadion Shinnik | Widzów: 800 | Arbiter: L. Verulidze
V. Steklov 32'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania drużyna Łucz Władywostoku wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Evgeniego Steshina z Szynnika, a w 12. minucie Sergeya Ponomarenkę z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Łucz Władywostoku w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Vadim Steklov.

W 38. minucie kartkę dostał Daur Kvekveskiri z Łucz Władywostoku.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Vasili Aleynikov.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Maksim Nasadyuk z jedenastki gości. Była to 55. minuta pojedynku. Trener Łucz Władywostoku postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Astemir Abazov, a murawę opuścił Aleksey Aravin.

W 66. minucie Aleksandr Kutjin zastąpił Saida Alieva.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Szynnika w 67. minucie spotkania, gdy Eldar Nizamutdinov strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Chwilę później trener Szynnika postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Vasilego Aleynikova. Na boisko wszedł Nikita Drozdov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 78. minucie Aleksandr Nosov został zmieniony przez Anatolego Katricha, a za Sergeya Ponomarenkę wszedł na boisko Anton Krotov, co miało wzmocnić zespół Łucz Władywostoku. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dmitriego Samoylova na Aleksandra Ektova oraz Ivana Oleynikova na Timura Pukhova.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Szynnika, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej pierwszej minucie spotkania Eldar Nizamutdinov po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-1.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Kirill Marushchak
6′ Evgeni Steshin
Maksim Nasadyuk55′
 44′ 71′ Vasili Aleynikov
Pavel Stepanets
Mikhail Bakaev
Daur Kvekveskiri38′
Oleg Kozhemyakin
Aleksandr Nosov78′
89′ Ivan Oleynikov
Sergey Ponomarenko12′ 82′
85′ Dmitri Samoylov
Nikita Salamatov
 67′ (k.), 90′ Eldar Nizamutdinov
Anatoli Katrich78′
71′ Nikita Drozdov
Anton Krotov82′
85′ Aleksandr Ektov
Aleksandr Makarenko
Igor Maslennikov
Said Aliev66′
Nikita Matskharashvili
Ruslan Gordienko
89′ Timur Pukhov

Ilya Viznovich

Jedenastka Łucz Władywostoku zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy Szynnika otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Łucz Władywostoku w drugiej połowie dokonała czterech zmian.