Liga rosyjska - 23. kolejka FNL: FK Tekstilshchik Ivanovo - FK Tom Tomsk 0-2 (0-0)

13 listopada na Stadionie Tekstilshchik w Iwanowie odbyło się spotkanie 23. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Tekstilshchika i FK Tom'. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Tom' 2-0. Starcie obejrzało 1 456 widzów.

23. kolejka Rosja - FNL
2019-11-13 16:30 | Stadion: Stadion Tekstilshchik | Widzów: 1456 | Arbiter: E. Kukulyak
FK Tekstilshchik Ivanovo
FK Tom Tomsk
0
2
I. Ediev 56'
M. Kazankov 61'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny FK Tom'.

Już w pierwszych minutach drużyna Tekstilshchika próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 28. minucie sędzia ukarał kartką Olega Shalaeva, piłkarza gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Tom' w 56. minucie spotkania, gdy Ismail Ediev strzelił pierwszego gola. W 60. minucie arbiter pokazał kartkę Alekseyowi Makushkinowi z zespołu gospodarzy.

Prawie natychmiast Maksim Kazankov wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Tom', zdobywając kolejną bramkę w 61. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 62. minucie Evgeni Popov został zmieniony przez Maksima Gaydukova. Po chwili trener FK Tom' postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Dmitriego Sasina. Na boisko wszedł Ivan Andreev, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. A trener Tekstilshchika wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Damira Tregulova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Adil Mukhametzyanov.

Od 75. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Denis Vavilin86′
60′ Aleksey Makushkin
Roman Manuylov75′
71′ Adil Mukhametzyanov
Vasili Zapryagaev
62′ Evgeni Popov
Nikolay Kalinskiy
62′ Władisław Sirotow
Maksim Kazankov  61′ 90′
Aleksandr Solodkov
Dmitri Sasin71′
65′ Aleksandr Radchenko
Oleg Leonov
62′ Maksim Gaydukov
Aleksandr Sakovich
65′ Evgeni Marichev
Denis Talalay
Aleksandr Shchanitsyn

62′ Maksim Sidorov

71′ Damir Tregulov

Zespół FK Tom' zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Tekstilshchika, natomiast piłkarzom gości pokazał cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna FK Tom' w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.