Liga rosyjska - 23. kolejka FNL: FK Fakel - SKA-Energia 0-2 (0-1)

13 listopada na Central'nyi Stadionie Profsoyuzov w Woroneżu odbyło się starcie 23. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Fakel i SKA-Energia. Mecz zakończył się zwycięstwem SKA-Energia 2-0. Na stadionie stawiło się 1 104 widzów.

23. kolejka Rosja - FNL
2019-11-13 16:30 | Stadion: Central'nyi Stadion Profsoyuzov | Widzów: 1104 | Arbiter: P. Shadykhanov
FK Fakel Voronezh
SKA-Energia Chabarowsk
0
2
R. Gadzhimuradov 13'
V. Kamilov 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań drużyna FK Fakel wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SKA-Energia w 13. minucie spotkania, gdy Ramazan Gadzhimuradov strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SKA-Energia.

Między 54. a 64. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Trener FK Fakel postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Olega Dmitrieva i na pole gry wprowadził napastnika Ruslana Koryana, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Ilya Mazurov został zmieniony przez Romana Pukhova. Chwilę później trener SKA-Energia postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Iraklego Kvekveskiriego wszedł Grigori Trufanov, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi SKA-Energia utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi SKA-Energia udało się strzelić gola i wygrać. W 76. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Aleksey Solovjov z zespołu FK Fakel i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 58. minucie.

Od 78. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 81. minucie Artur Ryabokobylenko został zmieniony przez Igora Khaymanova, co miało wzmocnić drużynę FK Fakel. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Minoriego Sata na Konstantina Bazelyuka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SKA-Energia w 90. minucie spotkania, gdy Vladislav Kamilov zdobył z karnego drugą bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Igor Obukhov89′
54′ Siergiej Bryzgałow
Semen Matviychuk
78′ Oleg Krasilnichenko
Andriy Mishchenko
64′ Mikhail Smirnov
Nikolay Zaytsev
58′ 76′ Aleksey Solovjev
Ramazan Gadzhimuradov  13′
Temuri Bukia
Vladislav Kamilov  90′ (k.)
70′ Oleg Dmitriev
Irakli Kvekveskiri74′
90′ Vladislav Masternoy
Artemi Maleev
70′ Ilya Mazurov
Vladislav Nikiforov
81′ Artur Ryabokobylenko
Minori Sato85′
Pavel Yakovlev
Vladislav Bragin
Stanislav Buchnev
Vladislav Soromytko
81′ Igor Khaymanov
Ivan Khleborodov

70′ Ruslan Koryan

70′ Roman Pukhov

Aleksandr Verulidze

Wyjątkowa nieporadność napastników FK Fakel była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Zespół SKA-Energia zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał pięć celnych strzałów.

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom FK Fakel, a piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna SKA-Energia w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.