Liga rosyjska - 23. kolejka FNL: FK Chertanovo - Bałtika 3-1 (2-1)

13 listopada na Sportivnyj gorodok Luzhniki w Moskwie odbyło się starcie 23. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Chertanovo i Bałtiki. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Chertanovo 3-1. Spotkanie obejrzało 650 widzów.

23. kolejka Rosja - FNL
2019-11-13 17:00 | Stadion: Sportivnyj gorodok Luzhniki | Widzów: 650 | Arbiter: Y. Koshko
A. Shavaev 35'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół FK Chertanovo wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Maksimowi Kuzminowi z Bałtiki.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Chertanovo w 23. minucie spotkania, gdy Yury Zavezen strzelił pierwszego gola. W 28. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Vladislavowi Sarvelemu, zawodnikowi FK Chertanovo.

W 30. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Yury Zavezen z FK Chertanovo. W 33. minucie żółtą kartkę dostał Ivan Lomaev, piłkarz FK Chertanovo.

Zawodnicy Bałtiki szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Alikhan Shavaev.

W 39. minucie żółtą kartkę dostał Mladen Kaszczelan z zespołu Bałtiki. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Artema Meshchaninova z Bałtiki, a w 54. minucie Yurego Zavezena z drużyny przeciwnej. W 60. minucie Asłan Dudiew został zmieniony przez Nailsona Medeirosa.

W tej samej minucie na murawie pojawił się Ivan Maklakov z Bałtiki, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Artema Makarchuka. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie w drużynie Bałtiki doszło do zmiany. Yan Kazaev wszedł za Nikitę Glushkova. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Yan Kazaev z Bałtiki.

W 68. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Yan Kazaev z drużyny Bałtiki i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 67. minucie. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartką został ukarany Ilnur Alshin, zawodnik Bałtiki. Trener FK Chertanovo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksandra Kanishcheva. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Egor Kondakov. Posunięcie trenera było słuszne. Aleksandra Kanishcheva strzelił kolejnego gola w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania spotkania.

W 85. minucie w zespole FK Chertanovo doszło do zmiany. Egor Rudkovskiy wszedł za Romana Ezhova. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Mladen Kaszczelan, osłabiając drużynę Bałtiki. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 39. minucie.

Zespół Bałtiki ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FK Chertanovo, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej drugiej minucie starcia wynik na 3-1 podwyższył Aleksandr Kanishchev.

W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili zawodnicy FK Chertanovo: Nikita Suleymanov, Aleksandr Nadolskiy, a na ich miejsce weszli Yury Zavezen, Vladislav Sarveli. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Sarveli
33′ Ivan Lomaev
Evgeni Latyshonok
Vladimir Bartasevich
Asłan Dudiew60′
79′ Egor Kondakov
Artem Meshchaninov51′
Dmitri Redkovich
Maksim Tishkin
Aleksandr Soldatenkov
Ilnur Alshin78′
85′ Roman Ezhov
Artem Makarchuk60′
 23′, 30′ 54′ 90′ Yuri Zavezen
Alikhan Shavaev  35′
28′ 90′ Vladislav Sarveli
Allef de Andrade Rodrigues
Aleksandr Radionov
Maksim Borisko
Nikita Yavorskiy
Ivan Maklakov60′
90′ Aleksandr Nadolskiy
Nailson Fernando Medeiros60′
Aleksey Nikitenkov
Maksim Plopa
85′ Egor Rudkovskiy
Alan Chochiev
Artem Sokolov
Yan Kazaev60′ 67′ 68′
79′  90′ Aleksandr Kanishchev
Vitali Zhironkin
Aleksandr Konev

90′ Nikita Suleymanov

Piłkarze Bałtiki dostali w meczu pięć żółtych kartek i dwie czerwone, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół FK Chertanovo w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Bałtiki w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.