Liga rosyjska - 21. kolejka FNL: FK Krasnodar II - FK Avangard Kursk 1-0 (1-0)

4 listopada na Stadionie Akademii FK Krasnodar odbył się mecz 21. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Krasnodaru II i FK Avangard. Starcie zakończyło się zwycięstwem Krasnodaru II 1-0. Na stadionie stawiło się 1 600 widzów.

21. kolejka Rosja - FNL
2019-11-04 12:00 | Stadion: Stadion Akademii FK Krasnodar | Widzów: 1600 | Arbiter: A. Anopa
FK Krasnodar II
FK Avangard Kursk
1
0
N. Sergeev 26'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół FK Avangard wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Nikita Sergeev dla drużyny Krasnodaru II. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ili Martynovowi z jedenastki gospodarzy. Była to 29. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Krasnodaru II.

Trener FK Avangard postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 52. minucie na plac gry wszedł Khachim Mashukov, a murawę opuścił Andrey Batyutin. W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Mikhailowi Zemskovowi, piłkarzowi FK Avangard.

W 55. minucie Aleks Matsukatov został zastąpiony przez Eduarda Spertsyana. W 57. minucie kartkę otrzymał Dmitri Korobov z FK Avangard. W 59. minucie w drużynie Krasnodaru II doszło do zmiany. Ivan Ignatjev wszedł za Arutyuna Grigoryana.

Po chwili trener Krasnodaru II postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Nikitę Sergeeva wszedł Nikolay Markov, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Krasnodaru II utrzymać prowadzenie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Krasnodar II: Eduardowi Spertsyanowi w 67. i Sergeyowi Borodinowi w 80. minucie. W 69. minucie Roman Minaev został zmieniony przez Ilyaję Kubyshkin, co miało wzmocnić jedenastkę FK Avangard. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maksima Kutovoya na Rustama Khalnazarova w 70. minucie oraz Eduarda Spertsyana na Ivana Taranova w tej samej minucie.

Alan Lelyukaev
80′ Sergey Borodin
Denis Nikitin
Andrey Ivashin
Nikita Timoshin
29′ Ilya Martynov
Aleksandr Voynov
59′ Arutyun Grigoryan
Andrey Batyutin52′
55′ Aleks Matsukatov
Sergey Breev
Vyacheslav Yakimov
Maksim Grigorjev
Ilya Zhigulev
Dmitri Korobov57′
70′ Maksim Kutovoy
Mikhail Zemskov54′
 26′ 66′ Nikita Sergeev
Roman Minaev69′
Sergey Eshchenko
Aleksandr Sautin
66′ Nikolay Markov
Aleksey Sukharev
55′ 67′ 86′ Eduard Spertsyan
Dmitri Kayumov
86′ Ivan Taranov
Ilya Kubyshkin69′
Ruslan Apekov
Khachim Mashukov52′
59′ Ivan Ignatjev

70′ Rustam Khalnazarov

Nikita Shershnev

Ilya Vorotnikov

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Krasnodaru II, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna FK Avangard w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.