Liga rosyjska - 20. kolejka Premier League: Dynamo Moskwa - Spartak Moskwa 0-2 (0-1)

W pojedynku 20. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 29 lutego, zespół Dynama Moskwa przegrał ze Spartakiem 0-2 (0-1). Mecz na VTB Arena w Moskwie obejrzało 24 946 widzów.

R. Zobnin 62'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 mecze jedenastka Spartaka wygrała 15 razy i zanotowała siedem porażek oraz 10 remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Zelimkhan Bakaev wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spartaka, strzelając gola w 29. minucie starcia. Asystę zanotował Aleksandr Sobolev.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Spartaka.

W 56. minucie Sebastian Szymański zastąpił Nikolaya Komlichenkę.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Spartaka, zdobywając kolejną bramkę. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Roman Zobnin. Asystę przy golu zaliczył Zelimkhan Bakaev.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Dynamo Moskwa: Toniemu Sunjiciowi w 64. i Vladimirowi Rykovowi w 67. minucie. Chwilę później trener Spartaka postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Zelimkhana Bakaeva. Na boisko wszedł Guus Til, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 80. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Dynama Moskwa: Sylvester Igboun, Oscar Hiljemark, na ich miejsce weszli: Maximilian Philipp, Charles Kaboré. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aleksandra Soboleva, Nikolaya Rasskazova zajęli: Jordan Larsson, Andriej Jeszczenko.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Georgi Dzhikiya
67′ Vladimir Rykov
Samuel Gigot
Dmitri Skopintsev
Ilja Kutepow
64′ Toni Sunjić
Nikolay Rasskazov90′
56′ Sebastian Szymański
Zelimkhan Bakaev  29′ 72′
80′ Oscar Hiljemark
Alex Král
Roman Neustaedter
Roman Zobnin  62′
Clinton Mua N'Jie
Ezequiel Ponce Martínez
80′ Sylvester Emeka Igboun
Ayaz Guliev
80′ Charles Kaboré
Dmitri Markitesov
80′ Maximilian Philipp
Lorenzo Melgarejo
João Natailton Ramos dos Santos
Reziuan Mirzov
Anton Sosnin
Guus Til72′
56′ Nikolay Komlichenko
Jordan Larsson83′
Kirill Panchenko

Sędzia nie ukarał piłkarzy Spartaka żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.