Liga rosyjska - 20. kolejka FNL: Tekstilshchik - FK Rotor 0-1 (0-1)

27 października na Stadionie Tekstilshchik w Iwanowie odbyło się spotkanie 20. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Tekstilshchika i FK Rotor. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Rotor 1-0. Na stadionie zasiadło 2 556 widzów.

20. kolejka Rosja - FNL
2019-10-27 11:00 | Stadion: Stadion Tekstilshchik | Widzów: 2556 | Arbiter: A. Zhabchenko
FK Tekstilshchik Ivanovo
FK Rotor Wołgograd
0
1
A. Sanaya 15'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu FK Rotor.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla FK Rotor zdobył Anzor Sanaya w 15. minucie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Maksimowi Sidorovowi z Tekstilshchika. Była to 23. minuta starcia. W 28. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Maksim Sidorov z Tekstilshchika i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 23. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Rotor.

Trener FK Rotor wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Igora Gorbunova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Kamil Mullin. W 56. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Anzorowi Sanai z zespołu gości.

W 64. minucie za Anzora Sanayę wszedł Aleksey Evseev. W 66. minucie Oleg Aleynik został zmieniony przez Azima Fatullaeva, a za Artioma Popowa wszedł na boisko Anton Piskunov, co miało wzmocnić drużynę FK Rotor. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Evgeniego Popova na Maksima Gaydukova. Po chwili trener Tekstilshchika postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Ilya Yurchenko, a murawę opuścił Aleksandr Radchenko.

Igor Udaly
87′ Maksim Batov
Oleg Aleynik66′
Aleksey Goryushkin
Evgeni Pesegov
83′ Adil Mukhametzyanov
Artiom Popow69′
71′ Evgeni Popov
Mukhammad Sultonov
23′ 28′ Maksim Sidorov
Denis Tkachuk
82′ Władisław Sirotow
Kamil Mullin46′
74′ Aleksandr Radchenko
Anzor Sanaya  15′ 56′ 64′
Ivan Zirikov
Miroslav Lobantsev
Aleksandr Chibirov
Ivan Khomukha
82′ Aleksey Makushkin
Anton Piskunov69′
Ilya Demin
Aleksey Evseev64′
71′ Maksim Gaydukov
Azim Fatullaev66′
87′ Aleksandr Shchanitsyn
Igor Gorbunov46′
83′ Aleksandr Solodkov
Oleg Nikolaev
Damir Tregulov

74′ Ilya Yurchenko

Wyjątkowa nieporadność napastników Tekstilshchika była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Zespół FK Rotor był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Tekstilshchika w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.