Liga rosyjska - 20. kolejka FNL: SKA-Energia - Spartak II 3-0 (1-0)

W meczu 20. kolejki rosyjskiej FNL, który rozegrany został 27 października, zespół SKA-Energia wygrał ze Spartakiem II 3-0 (1-0). Mecz na Stadionie imenim V.I. Lenina w Chabarowsku obejrzało 2 036 widzów.

20. kolejka Rosja - FNL
2019-10-27 06:00 | Stadion: Stadion imeni V.I. Lenina | Widzów: 2036 | Arbiter: I. Sidenkov
K. Bazelyuk 85'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków drużyna Spartaka II wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie kartkę dostał Maksim Sazonov z Spartaka II.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SKA-Energia w dziewiątej minucie spotkania, gdy Vladislav Kamilov zdobył pierwszą bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkami zostali ukarani Magomed Elmurzaev ze SKA-Energia i Pavel Maslov z drużyny gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SKA-Energia.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Nikolay Zaytsev.

W 52. minucie Dmitri Markitesov został zastąpiony przez Petra Volodkina. Na murawie, jak to często zdarzało się SKA-Energia w tym sezonie, pojawił się Semen Matviychuk, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 66. minucie Vladislava Nikiforova. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Niedługo później trener Spartaka II postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Sylvanusa Nimely'ego. Na boisko wszedł Idrisa Sambú, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Petrowi Volodkinowi z jedenastki gości. Była to 83. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Konstantin Bazelyuk wywołał eksplozję radości wśród kibiców SKA-Energia, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie spotkania. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Timur Akmurzin
40′ Magomed Elmurzaev
Pavel Maslov40′
Andriy Mishchenko
Daniil Petrunin
 50′ Nikolay Zaytsev
Maksim Sazonov8′
Ramazan Gadzhimuradov
Artem Voropaev
 9′ Vladislav Kamilov
Soltmurad Bakaev
78′ Irakli Kvekveskiri
Nikita Bakalyuk
Artemi Maleev
Maksim Glushenkov
66′ Vladislav Nikiforov
Dmitri Markitesov52′
71′ Minori Sato
Sylvanus Nimely82′
68′ Vladislav Bragin
Aleksandr Rudenko
Georgi Kyrnats
Anton Shitov
Vladislav Soromytko
Maksim Aktisov
66′ Semen Matviychuk
Tierno Tiub
71′ Adłan Kacajew

78′ Evgheni Oancea

68′  85′ Konstantin Bazelyuk

Patrick Dos Santos Cruz

Nikita Trifonov

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna SKA-Energia w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

3 listopada zespół Spartaka II rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie FK Mordowia Sarańsk. Tego samego dnia FK Torpedo Moskva będzie gościć zespół SKA-Energia.