Liga rosyjska - 20. kolejka FNL: Łucz Władywostok - Krasnodar II 1-1 (0-0)

27 października na Stadionie Dinamo we Władywostoku odbył się pojedynek 20. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Łucz Władywostoku i Krasnodaru II. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 1 550 widzów.

20. kolejka Rosja - FNL
2019-10-27 07:00 | Stadion: Stadion Dinamo | Widzów: 1550 | Arbiter: P. Shadykhanov
Łucz Energia Władywostok
FK Krasnodar II
1
1
A. Krotov 78'
A. Ivashin 61'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Krasnodaru II wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aleksandra Makarenkę z Łucz Władywostoku, a w 39. minucie Ilyę Martynova z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka Łucz Władywostoku rozpoczęła w zmienionym składzie, za Saida Alieva wszedł Ruslan Gordienko. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Łucz Władywostok: Kirillowi Marushchakowi w 51. i Pavelowi Stepanetsowi w 54. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Krasnodaru II w 61. minucie spotkania, gdy Andrey Ivashin zdobył pierwszą bramkę. W 63. minucie Aleksandr Makarenko został zastąpiony przez Antona Krotova.

Chwilę później trener Łucz Władywostoku postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Anatolego Katricha. Na boisko wszedł Daur Kvekveskiri, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 75. minucie kartką został ukarany Vadim Steklov, zawodnik Łucz Władywostoku. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w drużynie Krasnodaru II doszło do zmiany. Vitali Stezhko wszedł za Aleksa Matsukatova.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Anton Krotov.

Na 10 minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Ruslan Gordienko z zespołu gospodarzy. W następstwie utraty bramki trener Krasnodaru II postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił obrońcę Nikolaya Markova i na pole gry wprowadził napastnika Nikitę Shershneva. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie pojedynku, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Aleksandrowi Nosovowi i Germanowi Onugce.

W tej samej minucie w jedenastce Krasnodaru II doszło do zmiany. Ivan Taranov wszedł za Ilyę Zhiguleva. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Denis Adamov
51′ Kirill Marushchak
Nikolay Bochko
Maksim Nasadyuk
Sergey Borodin
54′ Pavel Stepanets
Andrey Ivashin  61′
Astemir Abazov
Nikolay Markov83′
64′ Anatoli Katrich
Ilya Martynov39′
7′ 63′ Aleksandr Makarenko
Aleks Matsukatov76′
90′ Aleksandr Nosov
Vyacheslav Yakimov
75′ Vadim Steklov
Ilya Zhigulev90′
46′ Said Aliev
Ivan Taranov90′
63′  78′ Anton Krotov
Maksim Kutovoy
64′ Daur Kvekveskiri
Nikita Shershnev83′
46′ 80′ Ruslan Gordienko

Vladislav Rudenko

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej pięć. Piłkarze Krasnodaru II otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.