Liga rosyjska - 20. kolejka FNL: FK Mordowia Sarańsk - Szynnik Jarosław 1-1 (1-1)

W spotkaniu 20. kolejki rosyjskiej FNL, które rozegrane zostało 27 października, drużyna Mordovii zremisowała z Szynnikiem 1-1 (1-1). Mecz na Stadionie Start w Sarańsku obejrzało 372 widzów.

V. Aleynikov 34'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów zespół Szynnika wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie kartkę dostał Ivan Oleynikov, piłkarz gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Danila Buranov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mordovii , strzelając gola w 26. minucie spotkania.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Vasili Aleynikov.

W 35. minucie sędzia przyznał kartkę Denisowi Poyarkovowi z Mordovii. W 37. minucie Denis Poyarkov został zastąpiony przez Ruslana Navletova. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

A trener Szynnika wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ilyę Viznovicha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ivan Oleynikov. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Danila Buranov z zespołu gospodarzy.

W 67. minucie w drużynie Mordovii doszło do zmiany. Aleksandr Ermakov wszedł za Viktora Sergeeva. Między 69. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Szynnika: Aleksandr Ektov, Vasili Aleynikov, Ilya Viznovich, na ich miejsce weszli: Dmitri Samoylov, Timur Pukhov, Nikita Matskharashvili. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rustema Mukhametshina, Aleksandra Ermakova zajęli: Aleksandr Dzhumaev, Nikolay Boyarkin. W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksandra Dzhumaeva z Mordovii, a w 89. minucie Nikitę Matskharashvilego z drużyny przeciwnej.

Nikita Drozdov
 26′ 65′ Danila Buranov
Aleksandr Ektov69′
Mikhail Fedak
Oleg Kozhemyakin
78′ Rustem Mukhametshin
Ivan Oleynikov2′ 61′
35′ 37′ Denis Poyarkov
Eldar Nizamutdinov
67′ Viktor Sergeev
Mikhail Bakaev
90′ Nikolay Boyarkin
Anton Betyuzhnov
78′ 87′ Aleksandr Dzhumaev
Nikita Matskharashvili86′ 89′
37′ Ruslan Navletov
Timur Pukhov69′
67′ 90′ Aleksandr Ermakov
Dmitri Samoylov69′

Ilya Viznovich61′ 86′

Przewaga jedenastki Szynnika w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zespół Mordovii zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Mordovii. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników.