Liga rosyjska - 2. kolejka Premier League: FK Soczi - FK Chimki 1-1 (0-1)

14 sierpnia na Olimpiyskiy Stadionie Fisht odbyło się starcie 2. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Dinama Sochi i Chimki. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 3 613 widzów.

2. kolejka Rosja - Premier League
2020-08-14 18:00 | Stadion: Olimpiyskiy Stadion Fisht | Widzów: 3613 | Arbiter: S. Karasev
FK Soczi
FK Chimki
1
1
C. Noboa 63'
A. Troshechkin 24'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków zespół Chimki wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 23. minucie kartką został ukarany Dmitri Poloz, piłkarz Dinama Sochi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chimki w 24. minucie spotkania, gdy Aleksandr Troshechkin zdobył pierwszą bramkę. Po pół godzinie gry sędzia pokazał kartkę Sergeyowi Terekhovowi z zespołu gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chimki.

Drugą połowę zespół Dinama Sochi rozpoczął w zmienionym składzie, za Nikitę Burmistrova wszedł Joãozinho. Między 49. a 55. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

W 57. minucie Dmitri Poloz został zastąpiony przez Antona Zabolotnego. W tej samej minucie w drużynie Dinama Sochi doszło do zmiany. Andrey Bokovoy wszedł za Aleksandra Rudenkę.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Dinama Sochi w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Christian Noboa. Przy zdobyciu bramki pomógł Kirill Zaika.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Dinama Sochi doszło do zmiany. Emanuel Mammana wszedł za Ivana Miladinovicia. Chwilę później trener Chimki postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Władimira Djadjuna. Na boisko wszedł Mohamed Konaté, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Brian Oladapo Idowu
66′ Ivan Miladinović
Dmitri Tikhiy
31′ Sergey Terekhov
Arshak Koryan70′
Kirill Zaika
Kirill Bozhenov55′
46′ Nikita Burmistrov
Maksim Martusevich89′
 63′ Christian Noboa
Artem Polyarus51′ 77′
Ibragim Tsallagov
Aleksandr Troshechkin  24′
23′ 57′ Dmitri Poloz
Kamran Aliev
57′ Aleksandr Rudenko
Władimir Djadjun49′ 69′
Nikołaj Zabołotny
Egor Generalov
Nikita Kalugin
Dmitri Khomich
66′ Emanuel Mammana
Mikhail Tikhonov
Elmir Nabiullin
Ilya Kukharchuk
Ivan Novoseltsev
Danil Lipovoy70′
57′ Andrey Bokovoy
Aleksandr Lomovitskiy77′
46′ João Natailton Ramos dos Santos
Bogdan Mishukov
Akmal Bakhtiyarov
Andrey Murnin89′
57′ Anton Zabolotny
Gela Zaseev

Mohamed Konaté69′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Dinama Sochi obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.