Liga rosyjska - 2. kolejka Premier League: Dynamo Moskwa - Rubin Kazań 0-1 (0-0)

W starciu 2. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 21 lipca, zespół Dynama Moskwa przegrał z Rubinem 0-1 (0-0). Mecz na VTB Arena w Moskwie obejrzało 17 315 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Szymańskiego występującego w Dynamie Moskwa.

B. Mikeltadze 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 mecze zespół Rubinu wygrał 16 razy i zanotował trzy porażki oraz 14 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jewgienijowi Baszkirowowi z zespołu gości. Była to trzecia minuta meczu.

W 36. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jewgienij Baszkirow z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w trzeciej minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Rubinu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Witalija Denisowa, Viðara Kjartanssona weszli Danil Stepanov, Beka Mikeltadze. Także zespół Dynama Moskwa wyszedł w zmienionym składzie, za Vyacheslava Gruleva wszedł Ramił Szejdajew. W 57. minucie za Artura Jusupowa wszedł Kirill Panchenko.

Między 63. a 72. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Dynama Moskwa doszło do zmiany. Grigori Morozov wszedł za Siergieja Parszywluka. Po chwili trener Rubinu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Zurika Davitashvilego. Na boisko wszedł Khvicha Kvaratskhelia, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Od 81. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Rubinu i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Rubinu zdobył Beka Mikeltadze w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Paweł Mogilewiec.

Oleh Danchenko
68′ Siergiej Parszywluk
Witalij Denisow46′
Zaurbek Pliev
Egor Sorokin
Toni Sunjić
Filip Uremović
46′ Vyacheslav Grulev
Zuriko Davitashvili63′ 77′
57′ Artur Jusupow
Jewgienij Baszkirow3′ 36′
72′ Charles Kaboré
Igor Konovalov
Miguel Filipe Nunes Cardoso
Paweł Mogilewiec
João Natailton Ramos dos Santos
Vyacheslav Podberezkin90′
81′ Sebastian Szymański
Viðar Örn Kjartansson46′
Igor Leshchuk
Ivan Konovalov
68′ Grigori Morozov
Beka Mikeltadze46′  90′
57′ 67′ Kirill Panchenko

46′ Ramił Szejdajew

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia wręczył sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom Rubinu, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.