Liga rosyjska - 2. kolejka Premier League: CSKA Moskwa - FK Tambov 2-1 (1-1)

W starciu 2. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 15 sierpnia, jedenastka CSKA zwyciężyła z Tambovem 2-1 (1-1). Mecz na VEB Arena w Moskwie obejrzało 7 939 widzów.

A. Karapetyan 42'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 27. minucie Alan Dżagojew zastąpił Ilyę Shkurina.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CSKA w 29. minucie spotkania, gdy Konstantin Kuchaev strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Arnór Sigurdsson.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksandr Karapetyan. Przy zdobyciu bramki pomagał Pavel Karasev.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę CSKA przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie wynik ustalił Ilya Shkurin.

Między 57. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze CSKA: Arnór Sigurdsson, Vadim Karpov, Ilya Shkurin, Konstantin Kuchaev, na ich miejsce weszli: Adolfo Gaich, Hördur Björgvin, Jaka Bijol, Nayair Tiknizyan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kirilla Panchenki, Mikhaila Kostyukova, Antona Kilina, Alekseya Rybina zajęli: Vladimir Obukhov, Oleksandr Kaplienko, Witalij Bałaszow, Evgeni Shlyakov. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aleksandra Karapetyana z Tambovu, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Igora Akinfiejewa z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

FK Tambov
90′ Igor Akinfiejew
Siergiej Ryżykow
Igor Diveev
Nikita Chicherin
Mário Figueira Fernandes
Aleksey Gritsaenko
64′ Vadim Karpov
Adessoye Oyewole
Kirił Nababkin
Aleksey Rybin83′
Georgi Szczennikow
Valeriu Ciuperca
27′ Alan Dżagojew
Pavel Karasev
 29′ 89′ Konstantin Kuchaev
Anton Kilin83′
Konstantin Maradishvili
Aleksandr Karapetyan  42′ 76′
Ivan Oblyakov
Mikhail Kostyukov79′
63′ Arnór Sigurdsson
Kirill Panchenko57′
Vladislav Torop
Nikita Chagrov
64′ Hördur Björgvin Magnússon
Aleksandr Golovnya
Nikita Kotin
Oleksandr Kaplienko79′
Wiktor Wasin
Evgeni Shlyakov83′
88′ Jaka Bijol
Witalij Bałaszow83′
Kristijan Bistrović
Vladimir Kabakhidze
89′ Nayair Tiknizyan
Vladimir Obukhov57′
63′ Adolfo Julián Gaich

27′  55′ 88′ Ilya Shkurin

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna CSKA dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.