Liga rosyjska - 2. kolejka FNL: FK Rotor - Tekstilshchik 3-2 (1-0)

13 lipca na Volgograd Arena w Wołgogradzie odbyło się starcie 2. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Rotor i Tekstilshchika. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Rotor 3-2. Na stadionie zasiadło 12 734 widzów.

13 lipca  na Volgograd Arena w Wołgogradzie odbyło się starcie  2. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Rotor  i Tekstilshchika. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Rotor 3-2. Na stadionie zasiadło 12 734 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna FK Rotor zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Tekstilshchika była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Anzor Sanaya wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Rotor, zdobywając bramkę w 42. minucie spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Rotor.

Na drugą połowę zespół Tekstilshchika wyszedł w zmienionym składzie, za Evgenego Andreeva wszedł Evgeniy Marichev. W 47. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Azimowi Fatullaevowi z FK Rotor.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 52. minucie Kirill Saraev wyrównał wynik meczu.

W 59. minucie w drużynie Tekstilshchika doszło do zmiany. Maksim Sidorov wszedł za Evgenego Popova. W 61. minucie Azim Fatullaev został zmieniony przez Artema Samsonova. Niedługo później trener FK Rotor postanowił wzmocnić linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Eduarda Bulię. Na boisko wszedł Kamil Mullin, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 76. minucie w zespole Tekstilshchika doszło do zmiany. Aleksandr Shchanitsin wszedł za Maksima Batova.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Azat Bairyev.

W 79. minucie w drużynie FK Rotor doszło do zmiany. Artiom Popow wszedł za Igora Gorbunova. W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mukhammada Sultonova z FK Rotor, a w 81. minucie Alekseya Goryushkina z drużyny przeciwnej. Na osiem minut przed zakończeniem starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Maksim Sidorov osłabiając tym samym zespół Tekstilshchika.

W następstwie utraty bramki trener Tekstilshchika postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Maksima Gaydukova i na pole gry wprowadził napastnika Ilyę Yurchenkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 85. minucie w drużynie FK Rotor doszło do zmiany. Vladimir Lobkarev wszedł za Mukhammada Sultonova.

Zespół Tekstilshchika nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W 88. minucie gola wyrównującego strzelił Dmitry Shilov.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej czwartej minucie spotkania Anzor Sanaya po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-2.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Drużyna FK Rotor była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna FK Rotor zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie FK Yenisey Krasnoyarsk. Tego samego dnia FK Chimki będzie rywalem zespołu Tekstilshchika w meczu, który odbędzie się w Moskwie.