Liga rosyjska - 19. kolejka Premier League: Zenit Sankt Petersburg - Dynamo Moskwa 3-0 (3-0)

W starciu 19. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 6 grudnia, drużyna Zenitu zwyciężyła z Dynamem Moskwa 3-0 (3-0). Mecz na Saint-Petersburg Stadium w Petersburgu obejrzało 48 367 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Szymańskiego występującego w Dynamie Moskwa.

19. kolejka Rosja - Premier League
2019-12-06 17:30 | Stadion: Saint-Petersburg Stadium | Widzów: 48367 | Arbiter: N. Voloshin
A. Dziuba 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania jedenastka Zenitu wygrała 19 razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zenitu w szóstej minucie spotkania, gdy Sardar Azmoun strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zanotował Aleksey Sutormin.

Między 15. a 26. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Dynama Moskwa i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna Dynama Moskwa ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy zmusił do kapitulacji bramkarza Branislav Ivanović. Przy strzeleniu gola pomagał Oleg Szatow.

W 41. minucie kartkę dostał Artur Jusupow z zespołu gości.

Niedługo później Artjom Dziuba wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zenitu, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

W 57. minucie za Konstantina Rauscha wszedł Clinton N'Jie. Między 58. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Zenitu: Branislav Ivanović, Artjom Dziuba, Wílmar Barrios, na ich miejsce weszli: Yordan Osorio, Claudio Kranevitter, Leon Musaev. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Artura Jusupowa, Vladimira Rykova zajęli: Charles Kaboré, Roman Evgenjev.

Grigori Morozov
 35′ 61′ Branislav Ivanović
Ivan Ordets
Vyacheslav Karavaev
Siergiej Parszywluk
Jarosław Rakicki
Konstantin Rausch57′
81′ Wílmar Enrique Barrios Terán
Vladimir Rykov74′
26′ Aleksander Jerokin
Artur Jusupow41′ 58′
Aleksey Sutormin
Roman Neustaedter
Oleg Szatow
Maximilian Philipp22′
 45′ 74′ Artjom Dziuba
Sebastian Szymański15′
 6′ Sardar Azmoun
Sylvester Emeka Igboun
Nikolay Rybikov
Igor Leshchuk
Aleksandr Vasyutin
David Sangare
61′ Yordan Hernando Osorio Paredes
Roman Evgenjev74′
Danila Prokhin
Toni Sunjić
Igor Smolnikow
Vyacheslav Grulev
74′ Claudio Matías Kranevitter
Charles Kaboré58′
Robert Mak
Miguel Filipe Nunes Cardoso
81′ Leon Musaev
Anton Sosnin

Clinton Mua N'Jie57′

Nikolay Obolskiy

Kirill Panchenko

Ramił Szejdajew

Jedenastka Dynama Moskwa zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Dynama Moskwa pokazał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.