Liga rosyjska - 19. kolejka FNL: Szynnik Jarosław - Bałtika Kaliningrad 0-2 (0-1)

W starciu 19. kolejki rosyjskiej FNL, które rozegrane zostało 23 października, zespół Szynnika przegrał z Bałtiką 0-2 (0-1). Mecz na Stadionie Shinnik w Jarosławiu obejrzało 1 400 widzów.

Y. Kazaev 49'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 meczów jedenastka Szynnika wygrała 11 razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bałtiki w 28. minucie spotkania, gdy Ilnur Alshin strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Bałtiki.

Drugą połowę jedenastka Szynnika rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nikolaya Pokidysheva wszedł Konstantin Shcherbakov.

Trzeba było trochę poczekać, aby Yan Kazaev wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bałtiki, zdobywając kolejną bramkę w 49. minucie starcia. W 56. minucie w zespole Bałtiki doszło do zmiany. Artem Meshchaninov wszedł za Maksima Plopę.

Chwilę później trener Szynnika postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Aleksandr Ektov, a murawę opuścił Dmitri Samoylov. W 68. minucie Vyacheslav Zinkov został zastąpiony przez Timura Pukhova. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 70. minucie, w drużynie Szynnika za Ivana Oleynikova wszedł Nikita Matskharashvili, a w jedenastce Bałtiki Mikhail Markin zmienił Allefa.

Trener Bałtiki wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nikitę Glushkova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Maksim Kuzmin. W 83. minucie Evgeni Steshin został zmieniony przez Albeka Gongapsheva, co miało wzmocnić drużynę Szynnika. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ilnura Alshina na Vitalego Zhironkina. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Asłan Dudiew
46′ Nikolay Pokidyshev
Maksim Plopa56′
83′ Evgeni Steshin
Maksim Tishkin
Nikita Drozdov
Ilnur Alshin  28′ 87′
Oleg Kozhemyakin
Mladen Kaszczelan
70′ Ivan Oleynikov
Yan Kazaev  49′
58′ Dmitri Samoylov
Maksim Kuzmin77′
68′ Vyacheslav Zinkov
Evgeni Latyshonok
46′ Konstantin Shcherbakov
Allef de Andrade Rodrigues70′
58′ Aleksandr Ektov
Vitali Zhironkin87′
Igor Maslennikov

70′ Nikita Matskharashvili

68′ Timur Pukhov

83′ Albek Gongapshev

Ilya Viznovich

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Szynnika w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.