Liga rosyjska - 19. kolejka FNL: FK Spartak Moskva II - FK Fakel Voronezh 7-2 (5-1)

23 października na Futbol'noe pole 4 Spartak w Moskwie odbył się pojedynek 19. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Spartaka II i FK Fakel. Mecz zakończył się zwycięstwem Spartaka II 7-2. Spotkanie obejrzało 300 widzów.

19. kolejka Rosja - FNL
2019-10-23 14:00 | Stadion: Futbol'noe pole 4 Spartak | Widzów: 300 | Arbiter: E. Turbin
I. Mazurov 77'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć zespół FK Fakel wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Spartaka II otworzyli wynik. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Sylvanus Nimely.

Jedenastka FK Fakel ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Soltmurad Bakaev.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartaka II w 14. minucie spotkania, gdy Sylvanus Nimely zdobył trzecią bramkę.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 26. minucie Sylvanus Nimely hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 4-0.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FK Fakel: Ruslanowi Koryanowi w 27. i Alekseyowi Solovjovowi w 29. minucie.

W 36. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Soltmurad Bakaev ze Spartaka II. W 45. minucie pierwszą bramkę dla zawodników gości zdobył z karnego Ruslan Koryan. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Kibice FK Fakel nie mogli już doczekać się wprowadzenia Artura Ryabokobylenkę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ruslan Koryan. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić gola. Na drugą połowę drużyna Spartaka II wyszła w zmienionym składzie, za Leonida Mironova wszedł Maksim Sazonov. Także w jedenastce FK Fakel w czasie przerwy zaszły zmiany, za Ivana Khleborodova wszedł Aleksandr Verulidze.

Trener Spartaka II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Vladislav Vasiljev, a murawę opuścił Nikita Bakalyuk. W 55. minucie Sylvanus Nimely zastąpił Idrisę Sambú. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie FK Fakel doszło do zmiany. Ilya Mazurov wszedł za Olega Dmitrieva.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 6-1 strzelił hat-tricka w 64. minucie Soltmurad Bakaev.

Niedługo później Ilya Mazurov wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Fakel, zdobywając kolejną bramkę w 77. minucie pojedynku.

Piłkarze Spartaka II szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 10 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Maksim Glushenkov.

W 83. minucie w zespole FK Fakel doszło do zmiany. Danil Neplyuev wszedł za Alekseya Solovjova. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Arturowi Ryabokobylence z FK Fakel. Była to 90. minuta spotkania. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 7-2.

Aleksandr Likhachev
46′ Leonid Mironov
Vladislav Mikushin
Daniil Petrunin
Aleksey Solovjev29′ 83′
Artem Voropaev
Temuri Bukia
 6′, 36′, 64′ 65′ Soltmurad Bakaev
Oleg Dmitriev62′
46′ Nikita Bakalyuk
Aleksey Gladyshev
 80′ Maksim Glushenkov
Roman Kosyanchuk
69′ Dmitri Markitesov
Ivan Khleborodov46′
 5′, 14′, 26′ 55′ Sylvanus Nimely
Danil Neplyuev83′
46′ Maksim Sazonov
Mikhail Smirnov
Stepan Oganesyan
Vladislav Turukin
46′ Vladislav Vasiljev
Vladislav Korobkin
69′ Petr Volodkin
Ilya Mazurov62′  77′
55′ Idrisa Sidi Sambú
Artur Ryabokobylenko46′ 90′
65′ Tierno Tiub
Roman Vorobjov

Roman Pukhov

Aleksandr Verulidze46′

Jedenastka FK Fakel zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FK Fakel przyznał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna FK Fakel w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.