Liga rosyjska - 19. kolejka FNL: FK Rotor - Łucz Władywostok 2-0 (2-0)

23 października na Volgograd Arena w Wołgogradzie odbył się mecz 19. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Rotor i Łucz Władywostoku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Rotor 2-0. Na stadionie stawiło się 13 118 widzów.

19. kolejka Rosja - FNL
2019-10-23 17:00 | Stadion: Volgograd Arena | Widzów: 13118 | Arbiter: N. Voloshin
FK Rotor Wołgograd
Łucz Energia Władywostok
2
0
A. Bayryev 7'
M. Sultonov 9'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków jedenastka FK Rotor wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Rotor w siódmej minucie spotkania, gdy Azat Bayryev zdobył pierwszą bramkę.

W ósmej minucie kartkę dostał Kirill Marushchak z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Rotor w dziewiątej minucie spotkania, gdy Mukhammad Sultonov strzelił z karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Łucz Władywostok: Sergeyowi Ponomarence w 38. i Astemirowi Abazovowi w 43. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice Łucz Władywostoku nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksandra Nosova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Daur Kvekveskiri. W 52. minucie Vadim Steklov został zastąpiony przez Nikitę Salamatova.

W 58. minucie w jedenastce Łucz Władywostoku doszło do zmiany. Said Aliev wszedł za Aleksandra Kutjina. Niedługo później trener FK Rotor postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Aleksey Evseev, a murawę opuścił Kamil Mullin. W 74. minucie Anton Krotov został zmieniony przez Ruslana Gordienkę, co miało wzmocnić zespół Łucz Władywostoku. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Igora Gorbunova na Olega Nikolaeva w 80. minucie oraz Denisa Tkachuka na Olega Aleynika w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Nikita Salamatov z Łucz Władywostoku. Była to 84. minuta spotkania. W drugiej połowie nie padły bramki.

Mikhail Ponomarenko
 7′ Azat Bayryev
Astemir Abazov43′
80′ Igor Gorbunov
Anatoli Katrich
Evgeni Pesegov
Anton Krotov74′
Artiom Popow
Daur Kvekveskiri46′
 9′ (k.) Mukhammad Sultonov
Sergey Ponomarenko38′
90′ Denis Tkachuk
Vadim Steklov52′
69′ Kamil Mullin
Aleksandr Nosov46′
90′ Oleg Aleynik
Nikita Salamatov52′ 84′
69′ Aleksey Evseev
Said Aliev58′
Eduard Bulia
Ruslan Gordienko74′
80′ Oleg Nikolaev

Anzor Sanaya

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Łucz Władywostoku przyznał cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Łucz Władywostoku w drugiej połowie wymienił czterech graczy.