Liga rosyjska - 19. kolejka FNL: FK Chertanovo - Tekstilshchik 1-0 (0-0)

W pojedynku 19. kolejki rosyjskiej FNL, który rozegrany został 23 października, jedenastka FK Chertanovo wygrała z Tekstilshchikiem 1-0 (0-0). Mecz na Sportivnyj gorodok Luzhniki w Moskwie obejrzało 620 widzów.

19. kolejka Rosja - FNL
2019-10-23 18:00 | Stadion: Sportivnyj gorodok Luzhniki | Widzów: 620 | Arbiter: S. Vasilyev
FK Chertanovo Moskva
FK Tekstilshchik Ivanovo
1
0
V. Sarveli 86'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie sędzia ukarał kartką Alekseya Smirnova, piłkarza Tekstilshchika. W 59. minucie w drużynie Tekstilshchika doszło do zmiany. Evgeni Popov wszedł za Maksima Gaydukova.

Chwilę później trener FK Chertanovo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Dmitri Velikorodny, a murawę opuścił Roman Ezhov. W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Maksimowi Vityugovowi z FK Chertanovo. Chwilę później trener Tekstilshchika postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Ilyę Yurchenkę. Na boisko wszedł Aleksandr Radchenko, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 68. minucie Leonid Gerchikov zastąpił Yurego Zavezena. Między 75. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Tekstilshchika i jedną drużynie przeciwnej.

Zespołowi FK Chertanovo w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już sześć celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 86. minucie wynik ustalił Vladislav Sarveli. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W samej końcówce starcia w jedenastce FK Chertanovo doszło do zmiany. Ilya Kamyshev wszedł za Vladislava Sarvelego. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Maksimowi Batovowi, piłkarzowi Tekstilshchika.

Nikolay Radchenko75′
60′ Roman Ezhov
Maksim Batov90′
68′ Leonid Gerchikov
Maksim Gaydukov59′
Yuri Gorshkov
Aleksey Goryushkin82′
Danil Prutsev
Adil Mukhametzyanov
63′ 76′ Maksim Vityugov
Maksim Sidorov
 86′ 75′ 89′ Vladislav Sarveli
Władisław Sirotow
81′ Dmitri Tsypchenko
Ilya Demin
89′ Ilya Kamyshev
Evgeni Popov59′
76′ Egor Rudkovskiy
Aleksandr Radchenko64′
60′ Dmitri Velikorodny
Damir Tregulov
68′ Yuri Zavezen

81′ Aleksandr Kanishchev

Nikita Suleymanov

Drużyna FK Chertanovo była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie. Wyjątkowa nieporadność napastników Tekstilshchika była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom FK Chertanovo, natomiast piłkarzom Tekstilshchika pokazał pięć.

Zespół FK Chertanovo w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Tekstilshchika w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.