Liga rosyjska - 18. kolejka Premier League: Lokomotiw Moskwa - Dynamo Moskwa 1-2 (1-1)

W pojedynku 18. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 1 grudnia, drużyna Lokomotiwu przegrała z Dynamem Moskwa 1-2 (1-1). Mecz na RZD Arena w Moskwie obejrzało 17 739 widzów.

M. Philipp 23',49'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania drużyna Lokomotiwu wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dynama Moskwa w 23. minucie spotkania, gdy Maximilian Philipp strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Siergiej Parszywluk.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksey Miranchuk.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter ukarał kartką Władisława Ignatjewa, zawodnika Lokomotiwu.

Niedługo po przerwie drużyna gości ponownie pokazała swoją wyższość. W 49. minucie Maximilian Philipp ponownie strzelił gola z karnego zmieniając wynik na 1-2.

W 57. minucie w zespole Lokomotiwu doszło do zmiany. Roman Tugariew wszedł za Daniila Kulikova. A kibice Dynama Moskwa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Clintona N'Jie. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Miguel Cardoso. W 65. minucie Aleksandr Kolomeytsev został zastąpiony przez Edera.

Od 75. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Lokomotiwu i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Grigori Morozov
90′ Vedran Czorluka
Ivan Ordets
Benedikt Hoewedes
Siergiej Parszywluk
Maciej Rybus
Konstantin Rausch
48′ Władisław Ignatjew
Vladimir Rykov
65′ Aleksandr Kolomeytsev
Artur Jusupow
75′ Grzegorz Krychowiak
Roman Neustaedter
57′ Daniil Kulikov
Miguel Filipe Nunes Cardoso62′
 38′ (k.) Aleksiej Miranczuk
Clinton Mua N'Jie62′
57′ Roman Tugariew
Nikolay Obolskiy
65′ Antonio Eder
Kirill Panchenko
Rifat Żemaletdinow
Ramił Szejdajew

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka Dynama Moskwa w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.