Liga rosyjska - 18. kolejka Premier League: FK Rostów nad Donem - Ural Jekaterynburg 0-0

30 listopada na Rostov Arena w Rostowie nad Donem odbyło się starcie 18. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami FK Rostów i Uralu. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 11 309 widzów.

18. kolejka Rosja - Premier League
2019-11-30 14:30 | Stadion: Rostov Arena | Widzów: 11309 | Arbiter: A. Sukhoy
FK Rostów nad Donem
Ural Jekaterynburg
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół FK Rostów wygrał aż dziewięć razy, zremisował sześć, a przegrał tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie Dmitri Chistyakov został zmieniony przez Arseniego Logashova.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Aleksiej Kozłow z FK Rostów. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Uralu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Paweł Pogriebniak, a murawę opuścił Othman El Kabir. W 62. minucie sędzia pokazał kartkę Arseniemu Logashovowi, piłkarzowi FK Rostów.

Kibice FK Rostów nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksandra Saplinova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Khoren Bayramyan. Od 67. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gości. W 71. minucie Artem Fidler został zmieniony przez Andreya Egorycheva, co miało wzmocnić zespół Uralu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksieja Jonowa na Aleksandra Dolgova w 82. minucie.

Warazdat Harojan
18′ Dmitri Chistyakov
Denis Kułakow
41′ Aleksiej Kozłow
Mikhail Merkulov
82′ Aleksiej Jonow
Denis Polyakov70′
65′ Khoren Bayramyan
Artem Mamin
18′ 62′ Arseni Logashov
Petrus Boumal Mayega
65′ Aleksandr Saplinov
Andrey Egorychev71′ 84′
Björn Bergmann Sigurðarson
Chingiz Magomadov
82′ Aleksandr Dolgov
Artem Shabolin
Danila Proshlyakov
Aleksandr Shcherbakov

Andrey Panyukov

Paweł Pogriebniak55′

Przewaga drużyny FK Rostów w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Uralu w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.