Liga rosyjska - 18. kolejka Premier League: CSKA Moskwa - FK Arsenal Tula 0-1 (0-0)

W pojedynku 18. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 2 grudnia, drużyna CSKA przegrała z FK Angusht 0-1 (0-0). Mecz na VEB Arena w Moskwie obejrzało 8 112 widzów.

D. Lesovoy 52'

Już w pierwszych minutach jedenastka CSKA próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Kiryłowi Kombarowowi z drużyny gości. Była to 24. minuta starcia.

W 31. minucie za Sergeya Tkacheva wszedł Daniil Lesovoy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Angusht w 52. minucie spotkania, gdy Daniil Lesovoy zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Evgeniy Lutsenko.

W 57. minucie w zespole CSKA doszło do zmiany. Ilzat Akhmetov wszedł za Konstantina Kuchaeva. Po chwili trener CSKA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Jaka Bijol, a murawę opuścił Vadim Karpov. W 78. minucie Alan Dżagojew został zmieniony przez Arnóra Sigurdssona, co miało wzmocnić drużynę CSKA. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Evgeniego Lutsenkę na Aleksandra Lomovitskiego.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniila Lesovoya z FK Angusht, a w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania Igora Diveeva z drużyny przeciwnej.

Víctor Guillermo Álvarez Delgado
90′ Igor Diveev
Robert Bauer
Mário Figueira Fernandes
Maksim Belyaev
67′ Vadim Karpov
Gia Grigaława
78′ Alan Dżagojew
Kirył Kombarow24′
Nikola Vlašić
Sergey Tkachev31′
Kristijan Bistrović
Igor Gorbatenko
57′ Konstantin Kuchaev
Kantemir Berkhamov
57′ Ilzat Akhmetov
Evans Kangwa
67′ Jaka Bijol
Daniil Lesovoy31′  52′ 84′
Lucas Santos da Silva
Aleksandr Lomovitskiy83′
78′ Arnór Sigurdsson
Vladislav Panteleev
Nayair Tiknizyan
Guram Adzhoev
Takuma Nishimura
Alexandru Tudorie

Przewaga jedenastki CSKA w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka FK Angusht wymieniła dwóch zawodników.