Liga rosyjska - 18. kolejka FNL: FK Chayka Peschanokopskoye - Spartak II 2-1 (1-1)

19 października na Stadionie Central’nyj im. I.P. Chayka odbył się mecz 18. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Chayka Peschanokopskoye i Spartaka II. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Chayka Peschanokopskoye 2-1. Na stadionie stawiło się 1 317 widzów.

18. kolejka Rosja - FNL
2019-10-19 16:00 | Stadion: Stadion Central’nyj im. I.P. Chayka | Widzów: 1317 | Arbiter: V. Bezborodov
A. Rudenko 21'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Soltmuradowi Bakaevowi z zespołu gości. Była to dziewiąta minuta pojedynku.

Nieoczekiwanie piłkarze Spartaka II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie Alexandr Rudenko dał prowadzenie swojej drużynie z karnego. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Ilya Belous.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dmitriego Kartashova z FK Chayka Peschanokopskoye, a w 54. minucie Leonida Mironova z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Andrey Tekuchev osłabiając tym samym zespół FK Chayka Peschanokopskoye.

W 60. minucie Aleksandr Podbeltsev został zmieniony przez Aleksandra Korotaeva. W 63. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Aleksandrowi Korotaevowi z FK Chayka Peschanokopskoye. Kibice FK Chayka Peschanokopskoye nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksandra Khokhlacheva. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ilya Belous. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Chayka Peschanokopskoye w 66. minucie spotkania, gdy Aleksandr Korotaev strzelił drugiego gola. Po chwili trener Spartaka II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Idrisa Sambú, a murawę opuścił Leonid Mironov.

W tej samej minucie Andrey Pavlenko został zmieniony przez Artema Korzhunova, a za Igora Bezdenezhnykha wszedł na boisko Maksim Mashnev, co miało wzmocnić drużynę FK Chayka Peschanokopskoye. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Soltmurada Bakaeva na Tierna Tiuba. W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksandra Khokhlacheva z FK Chayka Peschanokopskoye, a w 89. minucie Alexandra Rudenkę z drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Daniil Petrunin
83′ Igor Bezdenezhnykh
Artem Voropaev
46′ Dmitri Kartashov
Soltmurad Bakaev9′ 80′
Igor Leontjev
Nikita Bakalyuk
72′ Andrey Pavlenko
Dmitri Markitesov
54′ Andrey Tekuchev
Petr Volodkin
 30′ 64′ Ilya Belous
Sylvanus Nimely
60′ Aleksandr Podbeltsev
Tierno Tiub80′
72′ Artem Korzhunov

83′ Maksim Mashnev

64′ 75′ Aleksandr Khokhlachev

60′  66′ 63′ Aleksandr Korotaev

Zawodnicy FK Chayka Peschanokopskoye otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół FK Chayka Peschanokopskoye w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą środę zespół Spartaka II rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie FK Fakel Voronezh. Tego samego dnia FK Torpedo Moskva będzie gościć zespół FK Chayka Peschanokopskoye.