Liga rosyjska - 17. kolejka Premier League: Rubin Kazań - Zenit Sankt Petersburg 1-2 (0-1)

W spotkaniu 17. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 23 listopada, zespół Rubinu przegrał z Zenitem 1-2 (0-1). Mecz na Central'nyj stadion Kazan' w Kaniu obejrzało 8 351 widzów.

17. kolejka Rosja - Premier League
2019-11-23 12:00 | Stadion: Central'nyj stadion Kazan' | Widzów: 8351 | Arbiter: S. Ivanov
A. Dziuba 79'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 starcia jedenastka Zenitu wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Sardar Azmoun. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Daler Kuziajew.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Zenitu.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Olega Danchenkę z Rubinu, a w 53. minucie Sebastiána Driussiego z drużyny przeciwnej. W 59. minucie za Olega Danchenkę wszedł Khvicha Kvaratskhelia.

W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Egora Sorokina z Rubinu, a w 62. minucie Vyacheslava Karavaeva z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Evgeni Markov. Przy zdobyciu bramki pomógł Igor Konovalov.

Po chwili trener Zenitu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Aleksey Sutormin, a murawę opuścił Sebastián Driussi. Na 12 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Rubinu doszło do zmiany. Witalij Denisow wszedł za Nikolaya Poyarkova.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Zenitu przyniosły efekt bramkowy. W 79. minucie Artjom Dziuba dał prowadzenie swojej jedenastce. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli. Asystę przy bramce zaliczył Vyacheslav Karavaev.

W 82. minucie kartką został ukarany Igor Konovalov, piłkarz Rubinu. W tej samej minucie Evgeni Markov został zmieniony przez Viðara Kjartanssona, co miało wzmocnić zespół Rubinu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sardara Azmouna na Aleksandra Jerokina. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Mikhail Kerzhakov
51′ 59′ Oleh Danchenko
Douglas dos Santos Justino de Melo
Konstantin Pliev
Branislav Ivanović
78′ Nikolay Poyarkov
Vyacheslav Karavaev62′
61′ Egor Sorokin
Jarosław Rakicki
Filip Uremović
Wílmar Enrique Barrios Terán
82′ Igor Konovalov
Daler Kuziajew
Paweł Mogilewiec
Magomed Ozdojew
Vyacheslav Podberezkin
Sardar Azmoun  8′ 87′
 66′ 82′ Evgeni Markov
Artjom Dziuba  79′
Beka Mikeltadze
Sebastián Driussi53′ 75′
Ivan Konovalov
Nikolay Rybikov
78′ Witalij Denisow
Aleksander Jerokin87′
59′ Khvicha Kvaratskhelia
Claudio Matías Kranevitter
82′ Viðar Örn Kjartansson
Robert Mak

Leon Musaev

Aleksey Sutormin75′

Zawodnicy Rubinu obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Zenitu w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.