Liga rosyjska - 16. kolejka Premier League: Ural Jekaterynburg - FK Soczi 1-0 (0-0)

29 listopada na Ekaterinburg Arena w Jekaterynburgu odbyło się starcie 16. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Uralu i Dinama Sochi. Mecz zakończył się zwycięstwem Uralu 1-0. Na stadionie zasiadło 2 058 widzów.

16. kolejka Rosja - Premier League
2020-11-29 10:00 | Stadion: Ekaterinburg Arena | Widzów: 2058 | Arbiter: Stanislav Vasiljev
Ural Jekaterynburg
FK Soczi
1
0
A. Evseev 86'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 29. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Dinama Sochi i dwie drużynie przeciwnej.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Sergey Terekhov, osłabiając zespół gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 20. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Dinama Sochi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ivana Novoseltseva wszedł Emanuel Mammana. Kibice Dinama Sochi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Danila Prutseva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Christian Noboa.

W 67. minucie w zespole Uralu doszło do zmiany. Dmitri Efremov wszedł za Vyacheslava Podberezkina. W 75. minucie Nikita Burmistrov zastąpił Elmira Nabiullina. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Dinama Sochi doszło do zmiany. Nikita Kalugin wszedł za Timofeya Margasova.

Po chwili trener Uralu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Danijela Miškicia. Na boisko wszedł Aleksey Evseev, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 61 ataków oddał tylko trzy celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W tej samej minucie bramkę zdobył Aleksey Evseev.

W 89. minucie w drużynie Dinama Sochi doszło do zmiany. Marko Dugandžić wszedł za Joãozinha. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ili Pomazunowi i Antonowi Zabolotnemu.

FK Soczi
90′ Ilya Pomazun
Sosłan Dżanajew
Denis Kułakow
Ivan Novoseltsev46′
7′ Vladimir Rykov
Ivan Miladinović29′
Rafał Augustyniak
Miha Mevlja
1′ Igor Kalinin
Timofey Margasov77′
Branko Jovičić
Ibragim Tsallagov
67′ Vyacheslav Podberezkin
Christian Noboa46′
Othman El Kabir
Sergey Terekhov20′ 45′
86′ Danijel Miškić
Danil Prutsev46′
67′ Dmitri Efremov
Marko Dugandžić89′
86′  86′ Aleksey Evseev
Aleksandr Rudenko
Artem Shabolin
Erik Vardanyan
David Karaev

Andrey Panyukov

Evgeni Tatarinov

Drużyna Uralu była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Dinama Sochi dostali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół Uralu w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.