Liga rosyjska - 16. kolejka Premier League: Rubin Kazań - CSKA Moskwa 1-0 (0-0)

29 listopada na Kazan' Arena w Kaniu odbyło się starcie 16. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Rubinu i CSKA. Mecz zakończył się zwycięstwem Rubinu 1-0. Na stadionie stawiło się 7 671 widzów.

16. kolejka Rosja - Premier League
2020-11-29 14:30 | Stadion: Kazan' Arena | Widzów: 7671 | Arbiter: Vitali Meshkov
Rubin Kazań
CSKA Moskwa
1
0
Đ. Despotović 58'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Zespół CSKA wygrał aż 19 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko 11.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Denisowi Makarovowi z Rubinu. Była to 13. minuta pojedynku.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Rubin: Darkowi Jevticiowi w 48. i Georgiemu Zotovowi w 50. minucie. W 56. minucie Ivan Ignatjev został zastąpiony przez Đorđe Despotovicia.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Hwang In-Beom, Aleksandr Zuev, a na ich miejsce weszli Darko Jevtić, Soltmurad Bakaev. Chwilę później trener CSKA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Arnór Sigurdsson, a murawę opuścił Ilzat Akhmetov.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla Rubinu zdobył Đorđe Despotović. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Oliver Abildgaard.

Między 59. a 80. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Rubinu i jedną drużynie przeciwnej. W 69. minucie boisko opuścili piłkarze CSKA: Adolfo Gaich, Kristijan Bistrović, a na ich miejsce weszli Chidera Ejuke, Fedor Chalov. Niedługo później trener Rubinu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Đorđe Despotovicia. Na boisko wszedł Kirill Klimov, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Nayair Tiknizyan, Ilya Shkurin, a na ich miejsce weszli Georgi Szczennikow, Ivan Oblyakov. Od 85. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Rubinu i jedną drużynie przeciwnej.

Igor Akinfiejew
50′ Georgi Zotov
Baktiyor Zainutdinov
90′ Silvije Begić
Igor Diveev80′
Carl Starfelt
Hördur Björgvin Magnússon
62′ Ilya Samoshnikov
Georgi Szczennikow84′
Oliver Abildgaard
Konstantin Maradishvili85′
13′ Denis Makarov
Ilzat Akhmetov58′
56′ Soltmurad Bakaev
Chidera Ejuke69′
48′ 56′ Darko Jevtić
Ivan Oblyakov84′
90′ Oleg Szatow
Nikola Vlašić
56′ Ivan Ignatjev
Wiktor Wasin
56′ In-Beom Hwang
Kristijan Bistrović69′
Igor Konovalov
Arnór Sigurdsson58′
Dmitri Tarasov
Nayair Tiknizyan84′
56′ Aleksandr Zuev
Adolfo Julián Gaich69′
56′  58′ 59′ 81′ Đorđe Despotović
Ilya Shkurin84′
81′ 90′ Kirill Klimov

Kirill Kosarev

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Rubinu dostali w meczu osiem żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka CSKA w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.