Liga rosyjska - 16. kolejka Premier League: FK Soczi - CSKA Moskwa 2-3 (2-1)

W pojedynku 16. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 10 listopada, drużyna Dinamo Sochi przegrała z CSKA 2-3 (2-1). Mecz na Olimpiyskiy Stadionie Fisht obejrzało 15 318 widzów.

16. kolejka Rosja - Premier League
2019-11-10 14:30 | Stadion: Olimpiyskiy Stadion Fisht | Widzów: 15318 | Arbiter: S. Vasilyev
F. Chalov 55'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Andrey Mostovoy wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Sochi , strzelając gola w siódmej minucie spotkania.

W 16. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Dinamo Sochi Miha Mevlja. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom CSKA: Igorowi Diveevowi w 18. i Vadimowi Karpovowi w 21. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Sochi w 45. minucie spotkania, gdy Dmitriy Poloz zdobył z karnego drugą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Sosłanowi Dżanajewowi, piłkarzowi Dinamo Sochi.

Jedenastka CSKA wyrównała wynik meczu. W tej samej minucie wyrównującą bramkę dla zawodników gości zdobył Ivan Oblyakov. Asystę zaliczył Nikola Vlašić.

Szybko po stracie gola zespół gości pokazał swoją wyższość. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Fedor Chalov. Przy strzeleniu gola asystował Ivan Oblyakov.

W 58. minucie Vadim Karpov został zastąpiony przez Zvonimira Šarliję. W 59. minucie sędzia przyznał kartkę Duszanowi Lagatorowi z Dinamo Sochi. Niedługo później trener CSKA postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Arnóra Sigurdssona. Na boisko wszedł Ilzat Akhmetov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Ivan Oblyakov, piłkarz gości. Trener Dinamo Sochi postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił obrońcę Ivana Miladinovicia i na pole gry wprowadził napastnika Antona Zabolotniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 85. minucie w jedenastce CSKA doszło do zmiany. Alan Dżagojew wszedł za Nikolę Vlašicia.

W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fiodora Kudriaszowa z Dinamo Sochi, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Kristijana Bistrovicia z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-3.

CSKA Moskwa
52′ Sosłan Dżanajew
Igor Akinfiejew
87′ Fiodor Kudriaszow
Hördur Björgvin Magnússon
16′ (samob.) Miha Mevlja
Igor Diveev18′
79′ Ivan Miladinović
Mário Figueira Fernandes
60′ Elmir Nabiullin
Vadim Karpov21′ 58′
Ivan Novoseltsev
Kristijan Bistrović 90′
 7′ Andrey Mostovoy
Konstantin Kuchaev
68′ Christian Noboa
Ivan Oblyakov  52′ 74′
59′ Duszan Lagator
Arnór Sigurdsson71′
Ibragim Tsallagov
Nikola Vlašić85′
 45′ (k.) Dmitri Poloz
Kirił Nababkin
60′ Pavel Shakuro
Georgi Szczennikow
Igor Yurganov
Zvonimir Šarlija58′
68′ Nikita Burmistrov
Takuma Nishimura
79′ Anton Zabolotny

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Dinamo Sochi, a piłkarzom gości przyznał cztery.