Liga rosyjska - 16. kolejka Premier League: FK Arsenal Tula - Zenit Sankt Petersburg 0-1 (0-0)

10 listopada na Stadionie Arsenal w Tule odbył się mecz 16. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami FK Angusht i Zenitu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zenitu 1-0. Na stadionie stawiło się 16 095 widzów.

S. Azmoun 63'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków drużyna FK Angusht wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Vyacheslav Karavaev z zespołu gości. Była to 23. minuta starcia.

Na drugą połowę drużyna Zenitu wyszła w zmienionym składzie, za Aleksandra Jerokina wszedł Sebastián Driussi. W 48. minucie Goran Čaušić zastąpił Aleksandra Lomovitskiego.

W 54. minucie kartkę dostał Víctor Álvarez, piłkarz FK Angusht.

Jedynego gola meczu strzelił Sardar Azmoun dla jedenastki Zenitu. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zaliczył Vyacheslav Karavaev.

W 69. minucie sędzia przyznał kartkę Sergeyowi Tkachevowi z FK Angusht. Na 11 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Zenitu doszło do zmiany. Aleksey Sutormin wszedł za Jurija Żyrkowa. Kibice Zenitu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dalera Kuziajewa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Artjom Dziuba.

Mikhail Kerzhakov
54′ Víctor Guillermo Álvarez Delgado
Aleksander Jerokin46′
69′ Sergey Tkachev
Wílmar Enrique Barrios Terán
Evans Kangwa
Magomed Ozdojew
Igor Gorbatenko
Jurij Żyrkow79′
48′ Goran Čaušić
Daler Kuziajew90′
48′ Aleksandr Lomovitskiy