Liga rosyjska - 15. kolejka Premier League: Zenit Sankt Petersburg - CSKA Moskwa 1-1 (0-1)

2 listopada na Saint-Petersburg Stadium w Petersburgu odbył się mecz 15. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Zenitu i CSKA. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 48 141 widzów.

15. kolejka Rosja - Premier League
2019-11-02 17:00 | Stadion: Saint-Petersburg Stadium | Widzów: 48141 | Arbiter: M. Vilkov
Zenit Sankt Petersburg
CSKA Moskwa
1
1
A. Erokhin 73'
N. Vlašić 45'

Już w pierwszych minutach zespół Zenitu próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Wysiłki podejmowane przez drużynę CSKA w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Nikola Vlašić. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CSKA.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CSKA: Jace Bijolowi w 51. i Vadimowi Karpovowi w 54. minucie. Jaka Bijol z CSKA w tej samej minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 51. minucie.

W 60. minucie Vyacheslav Karavaev został zastąpiony przez Olega Szatowa. W tej samej minucie trener CSKA postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Ilzata Akhmetova wszedł Kirił Nababkin, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. A kibice Zenitu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksandra Jerokina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Sebastián Driussi. Posunięcie trenera było słuszne. Aleksandra Jerokina zdobył wyrównującą bramkę w 73. minucie spotkania.

Bramkarz CSKA wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił Aleksander Jerokin. Sytuację bramkową stworzył Artjom Dziuba.

W 78. minucie Fedor Chalov został zmieniony przez Konstantina Kuchaeva, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku za Ivana Oblyakova wszedł na boisko Cedric Gogoua, co miało wzmocnić drużynę CSKA. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jurija Żyrkowa na Roberta Maka. Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Igor Akinfiejew
90′ Douglas dos Santos Justino de Melo
Hördur Björgvin Magnússon
Branislav Ivanović
Igor Diveev
60′ Vyacheslav Karavaev
Mário Figueira Fernandes90′
Jarosław Rakicki
Vadim Karpov54′
90′ Wílmar Enrique Barrios Terán
Nikola Vlašić  45′
Magomed Ozdojew
Ilzat Akhmetov60′
89′ Jurij Żyrkow
Jaka Bijol51′ 54′
85′ Sardar Azmoun
Kristijan Bistrović
Artjom Dziuba
Ivan Oblyakov86′ 90′
68′ Sebastián Driussi
Kirił Nababkin60′
68′  73′ Aleksander Jerokin
Georgi Szczennikow
Claudio Matías Kranevitter
Zvonimir Šarlija
Daler Kuziajew
Konstantin Kuchaev78′
89′ Robert Mak
Lucas Santos da Silva
Aleksey Sutormin
Arnór Sigurdsson
60′ Oleg Szatow
Nayair Tiknizyan

Takuma Nishimura

Przewaga zespołu Zenitu w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom CSKA, a piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.