Liga rosyjska - 15. kolejka Premier League: Terek Grozny - Zenit Sankt Petersburg 2-2 (1-1)

W spotkaniu 15. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 21 listopada, drużyna Terek zremisowała z Zenitem 2-2 (1-1). Mecz na Akhmat Arena w Groznach obejrzało 6 421 widzów.

15. kolejka Rosja - Premier League
2020-11-21 14:30 | Stadion: Akhmat Arena | Widzów: 6421 | Arbiter: Sergey Karasev
D. Lovren 48'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Drużyna Zenitu wygrała aż 11 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zenitu w 16. minucie spotkania, gdy Daler Kuziajew zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Douglas Santos.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 26. minucie Bernard Berisha wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Artema Polyarusa.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę drużyna Zenitu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vyacheslava Karavaeva wszedł Dmitri Chistyakov.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Zenitu przyniosły efekt bramkowy. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Dejan Lovren. Przy strzeleniu gola ponownie pomógł Douglas Santos.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dmitriego Chistyakova, piłkarza Zenitu.

W 53. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Bernard Berisha z Terek. W 55. minucie żółtą kartkę otrzymał Jarosław Rakicki z Zenitu.

Niedługo później trener Zenitu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Andrey Mostovoy, a murawę opuścił Jurij Żyrkow. W 68. minucie Anton Shvets został zmieniony przez Ismaela Silvę. Kibice Terek nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lechiego Sadulaeva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Bernard Berisha.

Między 78. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Terek: Vladimir Iljin, Georgi Melkadze, na ich miejsce weszli: Islam Alsultanov, Oleg Iwanow. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alekseya Sutormina, Aleksandra Jerokina zajęli: Malcom, Stanislav Krapukhin. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Jarosław Rakicki, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W tej samej minucie w zespole Terek doszło do zmiany. Miroslav Bogosavac wszedł za Artema Polyarusa.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Jurij Żyrkow67′
90′ Artem Polyarus
Douglas dos Santos Justino de Melo
68′ Anton Shvets
Daler Kuziajew  16′
 26′, 53′ (k.) 77′ Bernard Berisha
Aleksey Sutormin79′
Artem Timofeev
Wílmar Enrique Barrios Terán
78′ Vladimir Iljin
Aleksander Jerokin87′
90′ Georgi Melkadze
Artjom Dziuba
Aleksandr Melikhov
Andriej Łuniow
Georgi Shelia
Aleksandr Vasyutin
90′ Miroslav Bogosavac
Dmitri Chistyakov46′ 52′
Aleksandr Putsko
Danila Prokhin
Amir Aduev
Andrey Mostovoy67′
90′ Oleg Iwanow
Leon Musaev
Khalid Kadyrov
Stanislav Krapukhin87′
77′ Lechi Sadulaev
Daniil Shamkin
68′ Ismael Silva Lima
Malcom Filipe Silva de Oliveira79′
78′ Islam Alsultanov

Abubakar Kadyrov

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia nie ukarał zawodników Terek żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Zenitu w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.