Liga rosyjska - 15. kolejka Premier League: Spartak Moskwa - FK Arsenal Tula 0-1 (0-1)

4 listopada na Otkrytiye Arena w Moskwie odbyło się starcie 15. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Spartaka i FK Angusht. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Angusht 1-0. Na stadionie stawiło się 19 310 widzów.

15. kolejka Rosja - Premier League
2019-11-04 17:00 | Stadion: Otkrytiye Arena | Widzów: 19310 | Arbiter: A. Sukhoy
Spartak Moskwa
FK Arsenal Tula
0
1
E. Lutsenko 16'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań jedenastka FK Angusht wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Evgeniy Lutsenko dla zespołu FK Angusht. Bramka padła w tej samej minucie. Bramka padła po podaniu Kiryła Kombarowa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Evgeniy Lutsenko z drużyny gości. Była to 30. minuta spotkania. W drugiej minucie doliczonego czasu Ilja Kutepow zastąpił Naila Umyarova. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FK Angusht.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartką został ukarany Aleksandr Denisov, piłkarz gości. Po chwili trener FK Angusht postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Kiryła Kombarowa. Na boisko wszedł Anri Khagush, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Chwilę później trener Spartaka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Ezequiel Ponce, a murawę opuścił Guus Til. W 80. minucie Goran Čaušić został zmieniony przez Igora Gorbatenkę, a za Evgeniego Lutsenkę wszedł na boisko Evans Kangwa, co miało wzmocnić zespół FK Angusht. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dżana Ananidzego na Ayaza Gulieva. W 86. minucie sędzia przyznał kartkę Nailowi Umyarovowi z Spartaka.

Aleksandr Denisov60′
45′ Ilja Kutepow
Gia Grigaława
Reziuan Mirzov
Kirył Kombarow68′
84′ Dżano Ananidze
Goran Čaušić80′
Lorenzo Melgarejo
Georgi Kostadinov
72′ Guus Til
Aleksandr Dovbnya
84′ Ayaz Guliev
Anri Khagush68′
Mikhail Ignatov
Maksim Waładźko
Alex Král
Kantemir Berkhamov
45′ 86′ Nail Umyarov
Igor Gorbatenko80′
72′ Ezequiel Ponce Martínez
Evans Kangwa85′

Kings Kangwa

Vladislav Panteleev

Guram Adzhoev

Przewaga drużyny Spartaka w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Spartaka otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.