Liga rosyjska - 15. kolejka Premier League: Spartak Moskwa - Dynamo Moskwa 1-1 (0-0)

W starciu 15. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 21 listopada, jedenastka Spartaka zremisowała z Dynamem Moskwa 1-1 (0-0). Mecz na Otkrytiye Arena w Moskwie obejrzało 4 953 widzów.

15. kolejka Rosja - Premier League
2020-11-21 17:00 | Stadion: Otkrytiye Arena | Widzów: 4953 | Arbiter: Sergey Ivanov
Spartak Moskwa
Dynamo Moskwa
1
1
R. Zobnin 85'
D. Skopintsev 79'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się trzecia i czwarta drużyna Premier League.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 56 razy. Zespół Spartaka wygrał aż 29 razy, zremisował 18, a przegrał tylko dziewięć.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Dynama Moskwa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vyacheslava Gruleva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Clinton N'Jie. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola. W 72. minucie Nikolay Komlichenko został zastąpiony przez Konstantina Tyukavina.

W 75. minucie w drużynie Spartaka doszło do zmiany. Zelimkhan Bakaev wszedł za Aleksandra Kokorina. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Dynamo Moskwa: Vyacheslavowi Grulevowi w 76. i Romanowi Neustaedterowi w 78. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynama Moskwa w 79. minucie spotkania, gdy Dmitri Skopintsev zdobył pierwszą bramkę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Spartak: Ayrtonowi w 81. i Pavelowi Maslovowi w 84. minucie.

Jedenastka Spartaka otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Roman Zobnin.

W 87. minucie w zespole Dynama Moskwa doszło do zmiany. Charles Kaboré wszedł za Nikolę Morę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Anton Szunin
84′ Pavel Maslov
Dmitri Skopintsev  79′
 85′ Roman Zobnin
Daniil Fomin
81′ Ayrton Lucas Dantas de Medeiros
Clinton Mua N'Jie58′
Alex Král
Daniil Lesovoy
75′ Aleksander Kokorin
Bogdan Zorin
75′ Zelimkhan Bakaev