Liga rosyjska - 15. kolejka Premier League: Rubin Kazań - FK Rostów nad Donem 0-2 (0-0)

22 listopada na Kazan' Arena w Kaniu odbyło się spotkanie 15. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Rubinu i FK Rostów. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Rostów 2-0. Pojedynek obejrzało 3 011 widzów.

15. kolejka Rosja - Premier League
2020-11-22 17:00 | Stadion: Kazan' Arena | Widzów: 3011 | Arbiter: Pavel Kukuyan
Rubin Kazań
FK Rostów nad Donem
0
2
K. Bayramyan 55',76'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 meczów jedenastka Rubinu wygrała 12 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie kartkę dostał Haitam Aleesami, piłkarz FK Rostów.

W 25. minucie Kento Hashimoto został zmieniony przez Danila Glebova. W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mathiasa Antonsena z FK Rostów, a w 34. minucie Soltmurada Bakaeva z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Rostów w 55. minucie spotkania, gdy Khoren Bayramyan zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Danil Glebov.

W następstwie utraty bramki trener Rubinu postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Aleksandra Zueva i na pole gry wprowadził napastnika Kirilla Kosareva. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Denisowi Makarovowi z drużyny gospodarzy. Była to 70. minuta meczu.

Jedenastka Rubinu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 0-2 zdobył ponownie na kwadrans przed zakończeniem spotkania Khoren Bayramyan. Asystę przy golu zanotował Pontus Almqvist.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Aleksandr Pavlovets
83′ Ilya Samoshnikov
Haitam Aleesami15′ 63′
68′ Darko Jevtić
Roman Eremenko63′
70′ Denis Makarov
Roman Tugariew62′
Oleg Szatow
Khoren Bayramyan  55′, 76′
58′ Aleksandr Zuev
Kento Hashimoto25′
Oliver Abildgaard
Mathias Antonsen Normann31′
34′ 84′ Soltmurad Bakaev
Nikolay Poyarkov63′
83′ Mikhail Merkulov
Armin Gigovic63′
68′ Igor Konovalov
Danil Glebov25′
Stepan Surikov
Dennis Hadzikadunic
84′ Kirill Klimov
Danila Sukhomlinov
58′ Kirill Kosarev
Pontus Almqvist62′

Artur Sokhiev

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.