Liga rosyjska - 15. kolejka Premier League: Lokomotiw Moskwa - FK Arsenal Tula 1-0 (0-0)

W pojedynku 15. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 21 listopada, drużyna Lokomotiwu wygrała z FK Angusht 1-0 (0-0). Mecz na RZD Arena w Moskwie obejrzało 3 976 widzów.

Anton Miranchuk 72'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów zespół FK Angusht wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lokomotiw: Grzegorzowi Krychowiakowi w 8. i Vedranowi Czorluce w 21. minucie.

W 33. minucie Gia Grigaława zastąpił Georgiego Kostadinova. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Kirillowi Panchence z drużyny gości. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Vedran Czorluka z drużyny Lokomotiwu i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 21. minucie.

Drugą połowę zespół Lokomotiwu rozpoczął w zmienionym składzie, za Édera wszedł Vitali Lystsov. W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gorana Čaušicia, piłkarza gości.

Jedyną bramkę meczu dla Lokomotiwu zdobył z rzutu karnego Anton Miranchuk w 72. minucie. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę obejrzał Georgi Kostadinov z FK Angusht.

A kibice Lokomotiwu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dmitriego Rybchinskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Władisław Ignatjew. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Lokomotiwu doszło do zmiany. François Kamano wszedł za Antona Miranchuka.

Nikolay Rasskazov
21′ 45′ Vedran Czorluka
Aleksandr Dovbnya
Murilo Cerqueira Paim
Gia Grigaława33′
Maciej Rybus
Robert Bauer
89′ Władisław Ignatjew
Abdul Mohammed Kadiri
8′ Grzegorz Krychowiak
Daniil Khlusevich77′
Daniil Kulikov
Aleksandr Lomovitskiy
 72′ (k.) 90′ Anton Miranczuk
Goran Čaušić52′
46′ Antonio Eder
Egor Shamov
46′ Vitali Lystsov
Valeri Gromyko
89′ Dmitri Rybchinskiy
Kings Kangwa
Nikolay Titkov
Georgi Kostadinov33′ 75′
90′ François Kamano
Yuri Kovalev
Vitali Lisakovich
Vladislav Panteleev75′
Rifat Żemaletdinow
Guram Adzhoev

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.