Liga rosyjska - 15. kolejka Premier League: FK Ufa - FK Chimki 1-2 (0-2)

23 listopada na Stadionie Neftyanik odbył się mecz 15. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Ufa i Chimki. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Chimki 2-1. Starcie obejrzało 1 424 widzów.

15. kolejka Rosja - Premier League
2020-11-23 15:00 | Stadion: Stadion Neftyanik | Widzów: 1424 | Arbiter: Stanislav Vasiljev
A. Troshechkin 37'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach spotkania na listę strzelców wpisał się Ilya Kukharchuk. Bramka padła po podaniu Aleksandra Troshechkina.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Chimki , strzelając kolejnego gola. W 37. minucie wynik na 0-2 podwyższył Aleksandr Troshechkin.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Aleksandrowi Sukhovowi z drużyny gospodarzy.

Drugą połowę zespół Ufa rozpoczął w zmienionym składzie, za Kirilla Folmera, Vladislava Kamilova, Aleksandra Sukhova weszli Artem Golubev, Filip Mrzljak, Oleh Danchenko. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Chimki: Aleksandrowi Filinowi w 48. i Denisowi Głuszakowowi w 53. minucie.

W 71. minucie Vyacheslav Krotov został zastąpiony przez Dmitriego Sysueva. Między 76. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ufa i jedną drużynie przeciwnej.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 124 ataki oddała tylko siedem celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 83. minucie gola kontaktowego strzelił Bojan Jokić. Asystę przy bramce zaliczył Timur Żamaletdinow.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ufa: Jemalowi Tabidzemu w 86. i Filipowi Mrzljakowi w 89. minucie. Drużynie Ufa zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Chimki.

Ilya Lantratov
39′ 46′ Aleksandr Sukhov
Dmitri Tikhiy
Konstantin Pliev
Aleksandr Filin48′
86′ Jemal Tabidze
Egor Danilkin
 83′ 76′ Bojan Jokić
Kirill Bozhenov
Aleksey Nikitin
Aleksandr Troshechkin  37′
71′ Vyacheslav Krotov
Władimir Djadjun
46′ Kirill Folmer
Ilya Kukharchuk  5′ 79′
46′ Vladislav Kamilov
Ilya Kamyshev
46′ Oleh Danchenko
Andrey Murnin
46′ 82′ Artem Golubev
Kamran Aliev
46′ 89′ Filip Mrzljak
Aleksandr Dolgov
71′ Dmitri Sysuev

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Chimki pokazał trzy.

Jedenastka Ufa w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości nie skorzystał ze zmian.