Liga rosyjska - 15. kolejka Premier League: Dynamo Moskwa - Terek Grozny 1-1 (0-1)

2 listopada na VTB Arena w Moskwie odbył się mecz 15. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Dynama Moskwa i Terek. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 10 092 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Szymańskiego występującego w Dynamie Moskwa.

A. Ponce 43'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 starcia zespół Terek wygrał siedem razy i zanotował tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Terek: Wilkerowi Ángelowi w 5. i Andrésowi Poncemu w ósmej minucie.

W 21. minucie Bernard Berisha został zmieniony przez Evgeniego Kharina. W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ivana Ordetsa z Dynama Moskwa, a w 31. minucie Magomeda Musalova z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy.

W 43. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Grigoriego Morozova, piłkarza gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Terek nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Andrés Ponce.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Terek.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 56. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Charles'owi Kaborému i Denisowi Głuszakowowi. W 60. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Charles Kaboré osłabiając drużynę Dynama Moskwa. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 56. minucie.

W 63. minucie w drużynie Terek doszło do zmiany. Oleg Iwanow wszedł za Denisa Głuszakowa. Trener Dynama Moskwa postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Zaurbeka Plieva i na pole gry wprowadził napastnika Clintona N'Jie, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 86. minucie w zespole Terek doszło do zmiany. Magomed Mitrishev wszedł za Evgeniego Kharina.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtymi kartkami zostali ukarani Sylvester Igboun z Dynama Moskwa i Andriej Siemionow z drużyny gości.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 71 ataków oddał tylko jeden celny strzał, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Ivan Ordets wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Konstantin Rausch.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Evgeni Gorodov
43′ Grigori Morozov
Wilker José Ángel Romero5′
 90′ 28′ Ivan Ordets
Magomed Musalov31′
67′ Zaurbek Pliev
Andriej Siemionow90′
Konstantin Rausch
Bernard Berisha21′
Vladimir Rykov
Rołand Gigołajew
56′ 60′ Charles Kaboré
Denis Głuszakow56′ 63′
53′ Roman Neustaedter
Konrad Michalak
Sebastian Szymański
Anton Shvets
90′ Sylvester Emeka Igboun
Ismael Silva Lima
31′ (k.) 54′ Kirill Panchenko
Oleg Iwanow63′
53′ Artur Jusupow
Khalid Kadyrov
Miguel Filipe Nunes Cardoso
Evgeni Kharin21′ 86′
54′ Maximilian Philipp
Lechi Sadulaev
João Natailton Ramos dos Santos
Damian Szymański
Anton Sosnin
Ablaye Vieux Mbengue
67′ Clinton Mua N'Jie
Magomed Mitrishev86′
Ramił Szejdajew

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Dynama Moskwa w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie trzy żółte kartki, natomiast w drugiej dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.