Liga rosyjska - 15. kolejka Premier League: CSKA Moskwa - FK Soczi 1-1 (1-1)

W meczu 15. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 22 listopada, zespół CSKA zremisował z Dinamem Sochi 1-1 (1-1). Mecz na VEB Arena w Moskwie obejrzało 5 012 widzów.

N. Burmistrov 23'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka CSKA wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy CSKA otworzyli wynik. W piątej minucie bramkę zdobył Arnór Sigurdsson.

Piłkarze Dinama Sochi nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 23. minucie bramkę wyrównującą zdobył Nikita Burmistrov. Asystę zanotował Timofey Margasov.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Joãozinhowi z jedenastki gości. Była to 32. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 64. minucie Nayair Tiknizyan zastąpił Chiderę Ejuke'a. W tej samej minucie trener CSKA postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Kristijan Bistrović, a murawę opuścił Georgi Szczennikow.

Między 68. a 80. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 69. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Adolfo Gaich, Ilzat Akhmetov, a na ich miejsce weszli Fedor Chalov, Arnór Sigurdsson. Niedługo później trener Dinama Sochi postanowił wzmocnić linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Nikitę Burmistrova. Na boisko wszedł Danil Prutsev, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Dinama Sochi doszło do zmiany. Marko Dugandžić wszedł za Antona Zabolotnego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Adolfa Gaicha, zawodnika CSKA. W drugiej połowie nie padły gole.

Miha Mevlja
64′ Georgi Szczennikow
Artur Jusupow80′
68′ Konstantin Maradishvili
Timofey Margasov
 5′ 69′ Arnór Sigurdsson
Sergey Terekhov
64′ Nayair Tiknizyan
Ibragim Tsallagov
Ivan Oblyakov
Nikita Burmistrov  23′ 81′
Nikola Vlašić
Anton Zabolotny83′
69′ Fedor Chalov
João Natailton Ramos dos Santos32′
Vladislav Torop
Nikołaj Zabołotny
Nikita Kotin
Nikita Kalugin
69′ 71′ Ilzat Akhmetov
Elmir Nabiullin
64′ Kristijan Bistrović
Andrey Bokovoy
64′ Chidera Ejuke
Anatoli Nemchenko
69′ 90′ Adolfo Julián Gaich
Christian Noboa
Ilya Shkurin
Danil Prutsev81′

Marko Dugandžić83′

Aleksandr Rudenko

Erik Vardanyan

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Dinama Sochi w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.