Liga rosyjska - 14. kolejka Premier League: Zenit Sankt Petersburg - FK Krasnodar 3-1 (0-1)

8 listopada na Saint-Petersburg Stadium w Petersburgu odbył się pojedynek 14. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Zenitu i Krasnodaru. Starcie zakończyło się zwycięstwem Zenitu 3-1. Na stadionie stawiło się 24 068 widzów.

14. kolejka Rosja - Premier League
2020-11-08 17:00 | Stadion: Saint-Petersburg Stadium | Widzów: 24068 | Arbiter: Vladimir Moskalev
M. Berg 16'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Zenitu wygrał aż 11 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko trzy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie kartkę dostał Wendel, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Krasnodaru w 16. minucie spotkania, gdy Marcus Berg strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 30. minucie kartkę dostał Marcus Berg z Krasnodaru. W pierwszej minucie doliczonego czasu arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Krasnodaru.

W 53. minucie Jurij Gazinski został zmieniony przez Tonnego Trindadego. W 61. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Remy Cabella, Daniil Utkin, a na ich miejsce weszli Magomed-Shapi Suleymanov, Viktor Claesson.

Drużyna gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Daler Kuziajew.

Kibice Zenitu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alekseya Sutormina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Andrey Mostovoy. Posunięcie trenera było słuszne. Alekseya Sutormina strzelił kolejnego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania spotkania.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Zenitu przyniosły efekt bramkowy. W 79. minucie Artjom Dziuba dał prowadzenie swojej jedenastce. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Magomed Ozdojew.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kaia Pantaleão z Krasnodaru, a w 88. minucie Dalera Kuziajewa z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik na 3-1 podwyższył Aleksey Sutormin. Przy strzeleniu gola pomagał Danil Krugovoy.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Kaio Fernando da Silva Pantaleão84′
90′ Jarosław Rakicki
Egor Sorokin
Douglas dos Santos Justino de Melo
Evgeni Chernov
13′ 88′ Marcus Wendel Valle da Silva
Kristoffer Olsson
Magomed Ozdojew
Aleksiej Jonow
Wílmar Enrique Barrios Terán
Magomed-Shapi Suleymanov61′
 64′ 88′ 90′ Daler Kuziajew
Jurij Gazinski53′
 79′ 45′ (k.) Artjom Dziuba
Viktor Claesson61′
74′ Andrey Mostovoy
Marcus Berg  16′ (k.) 30′ 81′
Daniil Odoevskiy
Evgeni Gorodov
Aleksandr Vasyutin
Vyacheslav Litvinov
90′ Dmitri Chistyakov
Remy Cabella61′
90′ Danil Krugovoy
Ruslan Kambolov
Danila Prokhin
Eduard Spertsyan
74′  90′ Aleksey Sutormin
Tonny Emilio Trindade de Vilhena53′
88′ Jurij Żyrkow
Daniil Utkin61′
Stanislav Krapukhin
Evgeni Markov81′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Zenitu w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.