Liga rosyjska - 14. kolejka Premier League: FK Tambov - FK Ufa 3-0 (1-0)

W spotkaniu 14. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 26 października, drużyna Tambovu wygrała z Ufa 3-0 (1-0). Mecz na Mordovia Arena w Sarańsku obejrzało 1 751 widzów.

14. kolejka Rosja - Premier League
2019-10-26 13:00 | Stadion: Mordovia Arena | Widzów: 1751 | Arbiter: S. Lapochkin
A. Oyewole 66'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tambovu w 12. minucie spotkania, gdy Mikhail Kostyukov strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Anton Kilin.

Między 19. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Ufa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Tambovu.

Drugą połowę drużyna Ufa rozpoczęła w zmienionym składzie, za Denisa Terentyeva, Andrésa Vombergara weszli Danil Krugovoi, Vyacheslav Krotov. W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Cătălina Carpa z Ufa, a w 53. minucie Gurama Tetrashvilego z drużyny przeciwnej.

Zespół Ufa ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Tambovu, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Vladimir Obukhov. Asystę zanotował Aleksey Rybin.

Prawie natychmiast Adessoye Oyewole wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tambovu, strzelając kolejnego gola w 66. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Valeriu Ciuperki.

W 69. minucie Olivier Thill zastąpił Andreya Kozlova. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Tambov: Antonowi Kilinowi w 80. i Valeriu Ciuperce w 82. minucie. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Valeriu Ciuperca osłabiając zespół Tambovu. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 82. minucie.

W 90. minucie w zespole Tambovu doszło do zmiany. Pavel Karasev wszedł za Georgiego Melkadzego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Aleksandr Putsko
 66′ Adessoye Oyewole
Aleksandr Sukhov
Aleksey Rybin
Jemal Tabidze
82′ 84′ Valeriu Ciuperca
Denis Terentyev46′
80′ Anton Kilin
Cătălin Carp51′
53′ Guram Tetrashvili
Artem Golubev21′
 63′ 79′ Vladimir Obukhov
Olivier Thill69′
 12′ 72′ Mikhail Kostyukov
Andrés Vombergar19′ 46′
90′ Georgi Melkadze
Danil Krugovoy46′
90′ Pavel Karasev
Aleksey Nikitin
79′ Khetag Khosonov
Andrey Kozlov69′
72′ Khyzyr Appaev

Andrey Chasovskikh

Khasan Mamtov

Wyjątkowa nieporadność napastników Ufa była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.